KADEM Gaziantep il temsilciliği dünyanın yükünü taşıyan kadınlarla bir araya geldi

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Gaziantep İl Temsilciliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için farklı etkinlikler düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2024 10:59
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 10:59
Kaynak: Haber Merkezi
KADEM  Gaziantep il temsilciliği dünyanın yükünü taşıyan kadınlarla bir araya geldi

Etkinliğin ilki Gaziantep’in dezavantajlı bölgesinde bulunan Aziz Sancar Sosyal Tesis’inde 130 kadının katılımı ile gerileşti. Etkinlikte ünlü komedyen Ali Celal AYDINER sahne aldı.
Etkinlik, KADEM il Temsilcisi Lütfiye TAŞ’nın konuşması ile başladı. TAŞ, “Her daim kendi varlığımızın, değerinizin farkında olun ve çevrenize ışık tutmaya devam edin. Kendi gücünüzün farkında olun, farkında olun ki toplumun yeniden inşasında hep birlikte hareket edebilelim.” diyerek günün anlam ve önemine dikkat çekti ve katılımcıların gününü kutladı.


TAŞ’ın ardından sahneye çıkan ünlü komedyen Ali Celal AYDINER ise samimi bir söyleşi gerçekleştirdi. Keyifli geçen söyleşide renkli anlar yaşandı. AYDINER, kadınların ne kadar güçlü olduğunu vurguladı ve söyleşiye katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Her yıl “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” için yeni bir kampanya düzenleyen KADEM, bu yılın kampanyasında “Dünyanın Yükünü Taşıyan Kadınlar” konusunu başlık olarak seçti. KADEM, bu kampanya ile deprem, savaş, göç gibi olağanüstü durumlarda; kıtlık, açlık, kuraklık, yoksulluk, hastalık gibi zorluklar karşısında hayatın yükünü en fazla kadınların omuzladığına dikkat çekiyor. Bu ilkeden hareket eden KADEM İl Temsilciliği de Ali Celal AYDINER ile söyleşi yaparak “Dünyanın Yükünü Taşıyan Kadınlara” moral olmak istediklerini belirtti.


Etkinliğin ikincisi Hasan Kalyoncu Üniversitesi Genç KADEM Öğrenci Kulübü tarafından Üniversite kampüsünde gerçekleştirildi. Günün anlamına dikkat çekmek amacıyla kampüs içinde karanfil dağıtıldı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gül Rengin KÜÇÜKERDOĞAN’a karanfil verilerek kampüste 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anıldı.
Etkinliğin üçüncüsü ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadınlar Günü yürüyüşüydü. Yürüyüşe birçok Sivil Toplum Kuruluşunun (STK) yanı sıra KADEM İl Temsilciliği Yönetim Kurulu ve üyeleri de katıldı. KADEM İl Temsilciliği “Kadın varsa hayat var” sloganıyla yürüyüşe destek sağladı.


 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.