Gaziantep Valiliği’nden fiyat zammı açıklaması

Gaziantep Valiliği, bazı basın organlarında ve internet sitelerinde Valiliğin onayıyla bazı ürün fiyatlarına yüzde 40 zam yapıldığına dair çıkan haberlere dair bir açıklama yaptı. İşte detaylar:

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2024 15:58
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2024 15:58
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep Valiliği’nden fiyat zammı açıklaması

Gaziantep Valiliği, bazı basın organlarında ve internet sitelerinde Valiliğin onayıyla bazı ürün fiyatlarına yüzde 40 zam yapıldığına dair çıkan haberlere dair bir açıklama yaptı. İşte detaylar:

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Gaziantep Valiliği’nden Fiyat Zammı Açıklaması

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

“Bazı basın organları ve internet haber sitelerinde Valiliğimizde Tarife Komisyon Toplantısı yapıldığı, Valimizin de onayı ile bazı ürün fiyatlarına yüzde 40 zam yapıldığına dair haberler yer alması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62. Maddesi’nde “fiyat tarifeleri, bağlı bulundukları odalarca hazırlanır, tarifenin sunulmasından sonra 30 gün içinde (odaların bağlı bulundukları birlik tarafından) onaylanır veya reddedilir. Onaylanan fiyat tarifesi belediye, mülki amirlik ve ilgili odaya 7 gün içerisinde bildirilir ve yürürlüğe girer.” denilmektedir.

Söz konusu toplantı ilgili odalar arasında 2 Ocak 2024 Salı günü yapılmış ve basına yansıyan karar alınmıştır.

Söz konusu zammın Valiliğimizin onayı ile yapıldığına dair haber yorumları gerçeği yansıtmamaktadır. Yeni fiyat tarifelerinin uygulanmasına yönelik böyle bir usul bulunmamaktadır. Süreç, ilgili kanun gereği devam etmektedir.” Denildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.