Derya Bakbak : "Gaziantep, şanlı tiraha ve dünyaya örnek olan kalkınma modeli ile iftihar şehridir"

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Gaziantep, şanlı tiraha ve dünyaya örnek olan kalkınma modeli ile iftihar şehridir" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2023 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2023 14:15
Kaynak: Haber Merkezi
Derya Bakbak :  "Gaziantep, şanlı tiraha ve dünyaya örnek olan kalkınma modeli ile iftihar şehridir"

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; "Bugün, Anteplinin canı pahasına sahip çıktığı toprakların kurtuluşu, nesilden nesile aktarılacak bir kahramanlık destanının yıl dönümüdür.  Antep’i Gaziantep yapan o kutlu zaferin yıl dönümünde gelen şehit haberleri ile milletçe derin bir üzüntü yaşamaktayız. Hain terör saldırılarında şehit düşen hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem’e ve silah arkadaşı olan şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Bugün olduğu gibi 102 yıl önce de vatanımızı korumak için canını ortaya koyan ecdadı rahmet ve minnetle anıyorum. Şanlı tarihi ve dünyaya örnek olan kalkınma modeliyle iftihar şehrimiz Gaziantep’in kurtuluşunun 102. yılını tebrik ediyorum.

Bugün ay yıldızlı bayrak altında hür ve bağımsız yaşadığımız bu toprakların kurtuluşu kolay olmamıştır çünkü Anteplinin düşmana karşı ne silahı ne cephanesi vardı. Esarete boyun eğmeyen bir milletin iman dolu yüreğinde yalnızca bağımsızlık ateşi yanıyordu.  “Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum” inancıyla aç, susuz savaştılar, Antep’i düşmana çiğnetmediler. Kurtuluşun mimarı Antepliler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Antep’i değil, bütün Türkiye’yi kurtardılar” övgüsünü alırken, Antep de Gazilik ünvanına mazhar olmuştur.  

Yalnızca Antep’i değil Türkiye’yi kurtaran ecdadımızdan aldığımız yiğitlik ve cesaretle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gazi Şehrimizden başlayarak ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak, her alanda şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

Gaziantep; kardeşliği, birliği, üretimi, sanayisi, ekonomisi, tarihi ve kültürüyle Türkiye’nin kalkınma yolculuğunda önemli bir lokomotiftir. Türkiye’nin en çok ihracat yapan 6. şehri olmanın gururunu yaşıyoruz. Gaziantep’i Gaziantep yapan beşeri sermayesi, rekabet gücü, huzur ve güven iklimidir. Bu iklimi koruyarak, vatandaşımızın huzur ve refahını artırmak için tarımdan, sanayiye, eğitimden sağlığa her alanda gerekli adımları atıyoruz. Bu kapsamda 6 Şubat depremlerinde zarar gören şehrimizin yaralarını sarmak için başlattığımız inşa çalışmalarında önemli bir yol katettik. Tüm alt yapı çalışmalarıyla 29 bin 315 konut, 12 bin 607 köy evi, 17 bin 600’ü ahır ve dükkan olmak üzere toplam 59 bin 522 bağımsız bölümün inşasını bir yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşımıza teslim etme gayretindeyiz.   

AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız öncülüğünde eser ve hizmet siyasetiyle bugünlere getirdiğimiz şehrimize ve vatandaşımıza hizmeti asli vazife olarak görmekteyiz. Şimdi 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi ile şehrimizin tamamına AK Belediyecilik mührünü vuracak, Türkiye’nin parlayan yıldızı Gaziantep’i şahlandırağız. Bu duygu ve düşünceler ile Gaziantep’in kurtuluşunun 102. yılını kutluyor, Şahinbeyler, Mehmet Kamiller, Karayılanlar öncülüğünde bu topraklardan düşmanı söküp atan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.