Başkent Ankara’da Gaziantep rüzgarı esti

Ankara Gaziantepliler Derneği ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen “Gaziantep Müzik Kültürü ve Barak Havaları Konseri’nde Barak havalarıyla davetliler güzel bir gece geçirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 14:11
Kaynak: Haber Merkezi
Başkent Ankara’da Gaziantep rüzgarı esti

Ankara Gaziantepliler Derneği ile Ankara Hacı Bayram Üniversitesinin Beraber düzenlemiş olduğu “Gaziantep Müzik Kültürü ve Barak Havaları konseri” Ankara Hacı Bayram Üniversitesinin bin kişilik Itri Kongre ve Kültür Merkezi salonunda yapıldı. 


Gazianteplilerin yoğun ilgisiyle dolup taşan Gaziantep Müzik gecesine Gaziantep Milletvekilleri Hasan Öztürkmen, Mustafa Gürban, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Feray Yılmaz, Yargıtay Üyesi Müslüm Canpolat ve çok sayıda bürokrat katıldı. 

Ankara da yaşayan Gazianteplilerin yoğun ilgisi olan Konser programında Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Mehmet Demir, Sevilay Gökpınar, Gaziantep’ten Gelen Zurnacı Memik Avcı ve Davulcu Reşit Bulut Gaziantep Türküleri ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Ayrıca Gaziantep Büyük şehir Belediyesinin Folklor ekibi de muhteşem bir gösteriyle geceye renk kattı.


Ankara Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, yaptığı konuşmasında “Ankara Gaziantepliler Derneği olarak Başkentte bulunmanın sorumluluk Bilinciyle Kültür ve Turizm şehri olan Gaziantep’imizin Kültürel Tanıtımına, ekonomik ve sosyal gelişimine her platformda katkı vermeye çalıştık. bu kapsamda Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı ile beraber Gaziantep Kültürünün tanıtılması açısından son derece önemli bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi. 

Programın sonunda Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Vehbi Hatipoğluna ve öğretim görevlisi Ali Gündeşli beye, Gaziantep Milletvekilleri Hasan Öztürkmen ve Mustafa Gürban tarafından Ankara Gaziantepliler Derneği adına  teşekkür plaketleri verildi. Ayrıca Gaziantep Müzik Kültürü ve Konserine katkılarından dolayı İş insanları Kenan Uygur, Aydın Erbay, Ali Uçar, Muzaffer Demir, Seyit Yılmaz, Süleyman Köşkeroğlu, Müslüm Erdoğana Enerji ve Tabi kaynaklar Bakan Yardımcı Abdullah Tancan, Kilis Milletvekili Veli Kaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan vekili ve Yargıtay Üyesi Müslüm Canpolat tarafından Ankara Gaziantepliler Derneği adına teşekkür plaketleri verildi.


Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.