YİYİN EFENDİLER

Yazının Giriş Tarihi: 06.05.2024 11:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.05.2024 11:39

Ne güzel söylemişler. Yiyin efendiler yiyin aksırıncaya tıksırıncaya, hatta patlayıncaya kadar yiyin. Çünkü, bu iştiha sizin.

Diyanet İşleri Başkanının makam arabası için günlük binlerce kira verildiği şu günlerde bir de Elazığ da yapılacak olan din görevlisi adayları için yemek menüsünü her halde sizlerde tv ekranlarından işitmişsinizdir. Adamlar öyle bir yemek menüsü hazırlamışlar ki, içinde sadece istakoz yok. Yapılacak yemek menüsü listesinde, mutlaka her öğün et olması istenmiş.

Allah aşkına, haftada değil de ayda bir et yüzü göremeyen bu yoksul vatandaş topluluğunda, günlük ve öğünlük et istenmesi hangi vicdana, hatta hangi dine sığar? Çocuğuna bir simit bile alamadığı için çırpınan hatta ağlayan babaların, annelerin bulunduğu ülkede, etli yemek seçmek hangi insanlığa sığar?

Bugün emekli, asgari ücretli, hatta esnaf, dar gelirli, yarını nasıl getireceğini kara, kara düşünürken, sen kalk etli yemek menüsü hazırlığı yap.

Yetmedi bir de SGK Başkanı ortaya çıktı şimdi. Birkaç yerden maaş aldığı söylenen bu zat,evi istanbulda olduğu için kiralık makam otosu ile her hafta Ankara- İstanbul seferi yapıyormuş. İstanbula makam otosu götürüyor ve aynı gün Ankara’ ya dönüyor, hafta başı tekrar İstanbul’a gidip patronunu alıyormuş. Bu arada İstanbulda Başkan bey ayrı bir makam otosu da kullanıyormuş,

Hal böyle iken sen kalk hala emekliye, asgari ücretliye tasarruf tavsiyesinde bulun.

Yahu adamlar ölse mezar paraları bile yok, sen yiyeceği kuru ekmeği bile tasarruf tavsiyesinde bulunuyorsun.

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum. Varın siz söyleyin artık…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.