TASARRUF BİLMECESİ

Yazının Giriş Tarihi: 02.05.2024 11:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.05.2024 11:01

Aslında gündemin 1 mayıs işçi bayramı olduğunun farkındayım ama, ülkemizde o kadar çok komik, ancak çok acıtıcı olaylar cereyan ediyor ki, ekonomiye dönmek zorunda kalıyorum.

Sözüm ona büyüklerimiz bize sürekli olarak tasarruf etmemizi tavsiye edip duruyor. Tasarruf edildiğinde ekonominin düzeleceğini ifade edip duruyor.

Öbür tarafa bakıyoruz. Bir din büyüğü bile gösteriş ve de fors satabilmek için günlük 40 bin TL. lik makam arabası kiralayabiliyor. Saraya bakıyorsunuz dakikası bile belki de yüz emekli maaşına eşit harcama yapabiliyor. Kısacası bize tasarruf tavsiye edenler, milyonları hatta milyarları su gisi harcayabiliyor.

Bu pervasızca ve gereksiz yere harcamalar ne zaman bitecek? Ne zaman bir emeklinin, bir asgari ücretlinin halinden anlayan birileri ne zaman ortaya çıkacak acaba?

Sahi bu adamlar bize tavsiyede bulunurken, kendilerini ayna da olsun hiç mi görmüyor?

 Bize tasarruf tavsiye edenler, yüz binleri aşan kendi maaşlarını alırken hiç mi elleri titremiyor?

İstakoz yiyerek, milyonluk saat takarak hava basanlar, hiç mi garip vatandaşın halini bir nebze olsun görmüyor?  Çöp bidonlarını karıştıranlara hiç mi rastlamıyorlar?

Kısacası günah keçisi sadece garip vatandaş, esnaf, emekli mi?

Arapça bilmediği anlaşılan ve din kisvesi altına bürünüp halkın emeğini sömürenlerin artık bu halkı da görmesi gerekmez mi? 

Sahi bu halkın derdini anlayın, çaresizliğine bir çare bulacak ne zaman çıkacak ortaya acaba?..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.