SİYASET TEHDİT Mİ?

Yazının Giriş Tarihi: 25.03.2024 11:42
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.03.2024 11:42

    Her geçen yıl, hatta gün siyasette yeni bir şeylere şahit oluyoruz. Mesela adayların bile biri birlerine düşmancasına hareket ettiklerine artık şahit oluyoruz. Tehditler hava da uçuyor.

   Sayın Cumhurbaşkanının, kendi partisine oy vermeyen illere doğal gaz bile verilmeyeceği tehdidi hala akıllarda. Depremden yıkılan Hatay”da bile, Belediyeyi kazandırmadıkları için Hataylıları cezalandırdığını itiraf etmesi hala kulaklarımızda çınlıyor. Yani kısacası, oy verirseniz devlet hizmeti var, oy yoksa hizmet yok diye halk tehdit altında.

  Eskileri hatırlıyorum da, seçim zamanında liderler, hatta adaylar bile aynı TV de buluşur ve de tartışabilirlerdi. Halkta dinler ve kararını verirdi. Ama şimdi, neredeyse bir adayın geçtiği sokaktan diğer aday geçmiyor bile. Karşılaşmaktan korkuyorlar her halde.

  Geçmişteki bir anım aklıma geliverdi.

  Rahmetli MUSTAFA TAŞAR Bakan idi. Bende kendisini ziyarete gitmiştim. Makam odasında oturuyorduk yalnızdık. Bir telefon geldi ve Taşar konuşmaya başladı. Yardım yapacağından, istenilenleri göndereceğinden bahsediyordu telefonda.

   Telefon bittikten sonra, telefondakinin kim olduğunu sordum. Bana CELAL DOĞAN dedi. Celal Doğan o zaman Büyükşehir Belediye Başkanı idi. Taşar, Doğan’ın Gaziantep için bir şeyler istediğini ve de kendisinin de yardımcı olacağını söyledi. Gaziantep için parti farkı gözetmediğinden bahsetti. Allah rahmet eylesin Gaziantep’e hayli hizmeti dokundu.

   Şimdiye bakıyorum da, ayrı partilerin, değil yardım, hizmeti bile aksattıklarına şahit oluyoruz. Yukarıda da belirttim ya, oy vermeyen bir il bile cezalandırılabiliyor.

   Sahi siyaset ve siyaset adamları böyle tavır takınmaya devam ederse, ülke nereye gidecek acaba?..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.