HALKIN BÖCEK SAVAŞI

Yazının Giriş Tarihi: 05.06.2024 14:53
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 14:53

Sıcaklar bastırdı. Artık gölge yerler aramaya başladık. Şu anda Gaziantep’ te ekonomiden sonraki gündem, sıcaklar ve de sıcaklarla birlikte gelen böcekler.

Sizlerde mutlaka bu böceklerden şikayetçi olanlardansınız. Zira evinize girdiğinizde havada uçuşan böcekler ve de yerlerde sürünen türlü haşerelerle karşılaşıyorsunuzdur. Küçücük kelebekler ve de haşerelerle dost olmaya başladık artık.

Sokaklarda da böceklerin çokluğu sizlerin de dikkatini çekiyordur. Üzerlerine basmadan gitmek zorunda kalıyorsunuz değil mi?

Peki, evde, sokakta cadde de bu böcekler tur atarken, yetkililerin aklına ilaçlamak gelmiyor mu acaba? Zira yetkililer de mutlaka bu böcek istilasının farkında.

Onun içindir ki, yetkililerden beklentimiz var. Birincisi bu böceklerle mücadele, yani ilaçlama, ikincisi ise artık özellikle bu Suriyeli misafirlerimizin sebep olduğu pislik nedeniyle yollarımızın daha iyi temizlenmesi ve de sulanması. Belki böylece, hem böcekten, hem de cadde ve sokaklarımızdaki pisliklerden kurtulmuş olabiliriz.

Çok şey istemiyoruz değil mi? Sadece ve sadece yetkililerin emir vererek bu isteklerimizin yerine getirilmesidir.

Bu da hakkımız olsa gerek…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.