HAYIRLI OLSUN

Yazının Giriş Tarihi: 01.04.2024 14:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 14:01

Aylardır süregelen partilerin propaganda çalışmaları, kendilerini anlatma çalışmaları, mitinglerde gırtlak patlatmaları sona erdi ve halk hür iradesiyle kararını verdi. Kazanan sevindi, kaybeden üzüldü. Ama sevindirici bir haber, seçimlerin demlokratik sistem içerisinde ve olaysız geçmesiydi.

   Yerel seçim olmasına rağmen, milletvekili seçimlerini aratmayacak nitelikteydi bu seçim ve öyle de oldu.

   Bu seçimde, AKP kaybetti ve CHP kazandı, Yeniden Refah ise kendisini yeniden kanıtlamaya başladı. Diğerleri mi,  İyi Parti ve MHP oldukça kaybetti.

   İstanbul’da İMAMAOĞLU RÜZGARI yine esti hem de artarak.

   Ankara’ da MANSUR YAVAŞ fırtınası önüne geleni yıktı geçti.

   AKP mi. Bütün imkanları, hatta devlet imkanlarını bile kullanmasına rağmen geride kaldı. Çünkü Emekliye karşı tutumları, ekonomik çöküntüye bir türlü çare bulamaması ve de seçim esnasındaki TEHDİTLER  seçmen tarafından unutulmadı ve de sandığa yansıdı.

   Gaziantep mi?

   TAHMAZOĞLU ‘ nun kazanacağı adeta belliydi. Çünkü görev süresince, bir takım hizmetler yapmıştı ve de hakkı kendisine teslim edildi.

   FADILOĞLU ‘ nun kazanacağına şüpheli gözle bakılıyordu. Zira halk biraz şikayetçi idi. YRP nin de seçime ayrı olyarak katılması ile Şehitkamil de CHP öne çıkıverdi ve UMUT YILMAZ Başkanlık koltuğuna oturdu.

  ŞAHİN mi?

  Pek projesi yok ama AKP li seçmen sadece AKP olduğu için oy verdi. Şunu da söylemek gerekir ki, Fatma Şahin’ in kazanmasında Tahmazoğlu’ nun da rolü var.

  Kısacası kazanan kazandı, kaybeden kaybetti.

 Şimdi gözler artık seçimden sonra AKP nin, daha doğrusu Sayın Cumhurbaşkanının nasıl tutum sergileyeceğinde. Bakalım seçim öncesi gibi tehdit ettiği yerlere doğalgaz ve hizmet götürmeyecek mi, yoksa, partisinin hatalarını araştırarak, halk yararına yeni projeler mi üretecek?

   Kısacası bu Millet kimin ne yaptığının ve kimlerin hizmet getirip getirmediğinin artık farkında olsa gerek. Zira 47 yıldır birincilik göremeyen CHP nin bu seçimde öne geçmesi bunun ispatı olsa gerek.

  Her ne olursa olsun seçimin ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun demek en doğrusu her halde…

   

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.