Dört Gazete Bir Arada

Yazının Giriş Tarihi: 15.06.2023 16:04
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.07.2023 17:53

Sevgili okurlarımız,

Gaziantep yerel medyası olarak artık farklı bir yoldayız. Son yıllarda ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayan gazeteler, Basın İlan Kurumu’nun öncülüğünde kentimizde birleşti.

İletişim teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak dünyadaki küreselleşme hayatın her alanında kendini göstermektedir. Tarım ve sanayi devrimlerinin toplumsal ve ekonomik yapıda büyük değişiklikler getirmesinin ardından en büyük adım kuşkusuz iletişim ve internete bağlı bilgisayar teknolojisinin hızla gelişmesidir. Bu gelişmeler; kültür, sosyal yaşam, alışkanlıklar, öncelikler ile reklam ve pazarlama sektöründedir. Bu gelişmeler çok büyük toplumsal değişimlere neden olurken aynı zamanda ekonomiye de yön vermiştir.

Gaziantep yerelinde bilindiği üzere çok sayıda basılı gazeteler çıkıyordu. Bu durum hem kağıt israfı hem de bilgi yığınına sebebiyet veriyordu. Şimdiye kadar ilimizde çıkan 14 gazete birbiriyle anlaşarak 4 ayrı gazete olarak birleşti. Gaziantep27, Ekspres, Doğuş ve Pusula gazeteleri birleşerek yeni bir şirket kurdu ve gazeteye “Gazete27” adını verdik. Ayrıca dijital bir dünyada faaliyet göstereceğiz. Yine dört gazete tek gazetede birleşerek resmi olarak online gazete saflarına girdi ve yayın hayatına başladı.

Gözümüzün nuru DOĞUŞ GAZETESİ ise yayın hayatına her gün e-gazete olarak matbu şeklinde ise haftalık olarak sizlerle buluşacak. İnternet sitemiz olan Doğuş Haber Ajansı ise anlık ve interaktif şekilde faaliyetlerini gösterecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.