Kan Akarsa…

Yazının Giriş Tarihi: 07.06.2023 11:36
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.07.2023 17:54

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği 2023 seçimleri bitti geride büyük bir enkaz kaldı. Tüm Türkiye’de yaşanan intihar haberleri peş peşe düştü. Türkiye ‘kolay ölümler’ ülkesi oldu.

Öyle bir seçim propaganda çalışmaları yapıldı ki yaşanılan 6 Şubat depremi, kafasına ip geçirip kendini ağaca asarak intihar edenler, cevizin kabuğunu doldurmayacak nedenlerle ölen çocuklar, gençler ve trafik kazaları yüzünden ölenler… hepsi inanın korkunç ve normalleştirilmemesi gereken üstüne çok konuşmamız gereken ve iç muhasebe yapmamız gereken toplumsal sorunlarımızdır.

Derin uykudan uyanalım…

İntiharlar arttı. İntihar süsü verilerek öldürülenler de arttı.

Gazeteciler yaşanan bir intiharı araştırıp kamuoyuna haber çalışması yapmak istiyor fakat karşılaşacağı gerçek sonucu bir gün başına bir şey gelir mi açıkçası korkuyor…

Gazeteciler özgürlüğünü seven ruhlardır. Hepsi emin olun ki sıkışmış vaziyette görevini icra ediyor.

Bir ‘Kan’ akarsa (Temsili)

Beyninin içinde bir çığlık sesi çınlar. Kan, kapının altından süzülür, oturma odasını geçer, sokağa çıkar, inişli çıkışlı yoldan karşıya ulaşır, kaldırımları iner çıkar, Göçmenler Sokağı'nı geçer, önce sağa, sonra sola sapar, annenin evinin tam karşısına gelir, kapalı kapının altından sızar, halıları kirletmemek için duvar diplerinden salonu geçer, oturma odasına gelir, yemek masasının çevresinden geniş bir kavis çizer, Begonyalı terasa uzanır ve sonunda akan ’Kan’ annenin gözlerine oturur. (Yüzyıllık Yalnızlık,S.159,)

Bir ‘Kan’ akarsa tüm canlıların anneleri kahrolur.

Evet,

İnsanlar değişik nedenlerle yaşamlarına son vermek isterler.

Fakat,

İntiharlar önlenebilecek bir ölüm nedenidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.