DEPRESYONA KÂİNATTAKİ EN TESİRLİ İLAÇ: ZİKİR

Yazının Giriş Tarihi: 02.05.2024 16:33
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.05.2024 16:33

“Acaba şu dünyada benden daha mutsuz insan var mıdır?” diyen o kişiye sesleniyorum. Mutluluk sizin için de var, Allah sizin için de mutluluğu garanti etmiş sevgili kardeşlerim. Hasbelkader böyle bir hastalığı yaşarsanız hemen trankilizan ilaçlara sarılmayın. Elinizde bu kâinattaki en tesirli ilaç var: ZİKİR. Allah’ın reçetesini kullanın.

“Allah” Kelimesi Bir Şifredir

“Allah” kelimesi öyle bir isimdir ki bu harflerin yan yana getirilişi ve her birinin titreşim sayılarının birbirinden farklı oluşu bir şifre oluşturur. Bu şifre, Allah’ın katından en az iki tane nurun göğsünüze inmesine sebebiyet verir: Rahmet ve Fazl nurları. Allah’ın nurları üzerinizde bir tesir oluşturur. Bu tesir, nefsinizdeki hastalıkların adım adım azalması, iç dünyanızdaki kavganın yerini mutluluğun, sulh ve sükûnun almasıdır. Zikir, mutluluğun jeneratörüdür.

Kalplerimizin sahibi Yüce Rabbimiz, mutluluğumuz için zikrin şart olduğunu söylüyor. Diyor ki: “Onlar, âmenûdurlar ve kalpleri, Allah’ı zikretmekle mutmain olmuştur. Kalpler ancak; Allah’ı zikretmekle mutmain olur, öyle değil mi?” 13/RAD-28

Sevgili kardeşlerim, yaşamak bir hünerdir. Sadece Allah’a sığınanlar, çözümleri Allah’tan gece gündüz yalvararak dileyenler bu hüneri elde edebilir. Dünyadaki şartlar ne olursa olsun, onlar hep mutludurlar. Kalbinizi dünya işlerinin sizi üzen kesimlerine çevirmeyin, Allah’a yönelin, Allah’a ulaşmayı dileyin. Farkına bile varmadan bir huzurun, mutluluğun gelip sizi yakaladığını göreceksiniz.

Mutluluğun Giriş Kapısı: Allah’a Ulaşmayı Dilemek

Allah’a ulaşmayı dilemek; Allah’ın en büyük emridir, mutluluğun yegâne anahtarıdır, kurtuluşun tek adresidir, Allah’ın en büyük müjdesidir. Bunu biz söylemiyoruz, Kur’ân-ı Kerim böyle söylüyor. Bakın ne diyor Allahû Tealâ:

“Muhakkak ki Allah’ın evliyasına (dostlarına), korku yoktur. Onlar, mahzun olmazlar, öyle değil mi? Onlar, âmenûdurlar (ölmeden evvel Allah’a ulaşmayı dileyenlerdir) ve takva sahibi olmuşlardır. Onlara, dünya hayatında ve ahirette müjdeler (mutluluklar) vardır. Allah’ın sözü değişmez. İşte O, fevz-ül azîmdir.” YÛNUS-62, 63, 64

“Onlara korku yoktur, onlar mahzun olmazlar, onlara müjdeler vardır, fevz-ül azîm (mükâfatların en büyüğü) onlarındır.” diyor. Peki, bu insanlar ne yapmışlar? Âmenû olmuşlar, Allah’a ulaşmayı dilemişler. Bir tek dileğinizle birkaç dakika içinde siz de Allah'a dost olabilirsiniz, mükâfatların sahibi olabilirsiniz. 

Bu dileği veya duayı nasıl yapacağız? Kapatın gözlerinizi, Allah’ın huzurunda olduğunuzu hissederek ve O’na güvenerek duayı etmeye başlayın:

“EY YÜCE ALLAH’IM! SENİ ÇOK SEVİYORUM. BU DÜNYA HAYATINI YAŞARKEN SANA ULAŞMAK İSTİYORUM. BEN DE SENİN DOSTLARINDAN OLMAK İSTİYORUM. İKİ CİHANDA DA MUTLU OLMAYI DİLİYORUM. ALLAH'IM, BU DİLEK DİLİMDEYSE KALBİME İNDİR. AMİN.”

Allah’a ulaşmayı dilediğiniz anda artık Allah’ın manevî yardımlarına ehil bir insansınız. Allah size furkanları (doğruyu yanlıştan ayırma özelliği) verir. Hacet namazını kılıp Allah’a mürşidinizi sorduğunuz takdirde sizi, sizin için tayin ettiği mürşide ulaştırır ve nefs tezkiyesi (zikirle nefsin temizlenmesi) başlar. Nefsteki hastalıklar (kin, nefret, öfke, haset, dedikodu, isyan, zan vb.) azaldıkça, yerini Allah’ın nurları aldıkça mutluluğunuz artar. İç dünyanızdaki kavganın yerini sulh ve sükûn alır. Allah bütün kanunlarını bizim için dizayn etmiş ve kolaylaştırmıştır. 

Hiçbirinizin bir büyük sıkıntıya düşmesini düşünmeyiz, inşallah böyle bir şey hiç olmaz. Ama böyle bir olay ile karşılaşırsanız hemen ilaçlara sarılmayın. Kâinattaki en tesirli silahı kullanın. Ne yapacaksınız? Bir abdest alacaksınız, seccadenin üzerine oturacaksınız, tesbihinizi alacaksınız, besmeleyi söyleyip “Allah, Allah, Allah, Allah” diye içinizden zikre başlayacaksınız. Sadece beş dakika süre bu iş için yeterlidir. İçinizdeki bütün huzursuzlukların, sıkıntıların Allah tarafından alınmış olduğunu göreceksiniz.

O halde ne duruyorsunuz? Allah’a ulaşmayı dileyin. Ve Allah'a koşun. Bu sonsuz mutluluğu kana kana yaşayın. Allah hepinizden razı olsun. Sizleri çok ama çok seviyoruz, kalbimizden.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.