Yeni İstanbul Valisi Gül, Fatma Şahin’e veda ziyaretinde bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Valiliği’ne atanan Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2023 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 08.06.2023 10:00
Kaynak: İHA
Yeni İstanbul Valisi Gül, Fatma Şahin’e veda ziyaretinde bulundu

Yeni görevlendirme ile beraber Gaziantep’te veda ziyaretlerine başlayan yeni İstanbul Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Vali Gül, yaklaşık 5 yıl boyunca Gazi şehir için başta eğitim ve spor alanında olmak üzere beraber çalışmalar yürüten Başkan Fatma Şahin’e yaptığı veda ziyaretinde ortak çalışmayı İstanbul’da da sürmeye devam edeceği, iki şehir arasında iletişim ve bağın devam edeceği vurgulandı.

“Valimizin İstanbul’da da tecrübesiyle çok şey yapacağına inanıyoruz”
Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hüzün ve sevincin aynı anda yaşandığını aktararak, “Hakikaten kardeş bildiğimiz çok sevdiğimiz birlikte birçok iş yaptığımız, çok şey paylaştığımız, şehrin geleceği için hedefler koyup ilerlediğimiz kıymetli valimizi uğurluyoruz. Bu güzel çalışma bundan sonra da olacak. Bu kadar senkronize olacağımız başka kim olur bu duyguyu yaşıyoruz ama Davut Valimiz bu makamı hak etti. Davut Gül İstanbul’a yakıştı, İstanbul kazandı. İstanbul’da da tecrübesiyle çok şey yapacağına inanıyoruz” dedi.

“Valimizin İstanbul’da olması elimizi güçlendirecek”
Başkan Şahin konuşmasında bu atamanın yeni imkanlar doğurduğunu belirterek, “Davut Valimiz ile de konuştuk İstanbul - Gaziantep hattında çok büyük bir yetişmiş beşeri sermaye var. Kültürel yapı bu hatta birleştiğinde çok büyük fırsatlar ortaya çıkacak. Valimizin orada olması elimizi güçlendirecek. Gaziantep için koyduğumuz hedeflere İstanbul’un gücüyle daha hızlı ulaşacağız. Valimizin koordinasyonunda şehrimizin, iki milyonun emanetine sahip çıkmak için iş birliği ve güç birliği yaptık. Davut Gül Valimize bu şehre yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Büyükşehir her imkanını Gazianteplilerin ve bu milletin yüzünün gülmesi için seferber etti”
Yeni İstanbul Valisi Davut Gül ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Gaziantep’in adeta bir okul olduğunu belirterek, “Bu şehirde çok şey öğrendik. Bunun en önemlisi de Fatma Başkanın dediği gibi Gaziantep Modeli, bir araya gelme modeli. Bundan herkes kazandı. Bu beş yıl içinde Gaziantep en büyük afetleriyle karşılaştı. Depremde ve pandemide ortak çalışıldı, en çabuk normalleşen, hayatın en çabuk normale döndüğü şehir Gaziantep. İnanıyorum ki Gaziantep Modeli ileriki yıllarda daha da gelişecek. Fatma Şahin ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi her imkanını Gazianteplilerin ve bu milletin yüzünün gülmesi için seferber etti. Personelleri, makinaları 24 saat çalıştı. Bu çalışma bir bakıma da devletin yüzünün ak olmasını sağlıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.