İŞTE YENİ YÖNETİM

AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı İcra Kurulu Tanıtımı ve Basın Toplantısı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 16:53
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 16:53
Kaynak: Haber Merkezi
İŞTE YENİ YÖNETİM

Toplantıda  Ak Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcıları belli oldu. AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, “Şehrimizin beklentilerine karşı her daim sahada aktif olarak çalışacak isimler” diyerek 15 kişilik il yönetim kurulu başkan yardımcılarını açıkladı.

15 kişilik il yönetim kurulu başkan yardımcıları şu isimlerden oluştu;

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı: Murat Çetin, Siyasi Ve Hukuki İşler Başkanı: Uğur Şahan, Teşkilat Başkanı: Hacı Ahmet Doğan, Seçim İşleri Başkanı: Av. Hakan Benzer, Tanıtım Ve Medya Başkanı: Arif Kurt, Dış İlişkiler Başkanı: Semih Simitçi, Sosyal Politikalar Başkanı: Filiz Üzücü, Yerel Yönetimler Başkanı: Emine Yağmur, Ekonomi İşleri Başkanı: Zekeriya Aslan, Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı: Necmettin Tayyib  Karaoğlu, İnsan Hakları Başkanı: Av. Mahmut Aydın, Mali Ve İdari İşler Başkanı: Ahmet Yazıcı, Çevre Şehir Ve Kültür Başkanı: Bülent Ateş, Arge Ve Eğitim Başkanı: Av. Selda Gök, Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Başkanı: M. Murat Şerbetçi,  İl Sekreteri: Ahmet Özbal, Kadın Kolları Başkanı: Feray Yılmaz ve Gençlik Kolları Başkanı: Av. Mustafa Durmuş oldu.

Yeni isim açıklamalarından sonra AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat çetin, basının sorularını yanıtladı.

“Yerel seçim çalışmaları kırsaldan başlayıp şehir merkezinde doğru sürüyor”

Yerel seçimlere hazır mısınız, sorusuna yanıt veren Çetin, “ Genel merkezimizde ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu toplantıda öncelik deprem bölgesiydi. O yüzden bir yerden yerel seçim hazırlıkları, bir yerden de şehrimizin de içinde bulunduğu 11 ili kapsayan deprem bölgesiyle ilgili tüm çalışmalarda, tüm bakanlıklara seçim süresince en az her bakanın iki defa üç defa şehrimize gelme ve sorunları yerinde inceleme durumu var. Teşkilat olarak bizler artık 22 yıldır bu bayrak değişimleri devam ettiği için çok tecrübeli kadrolar, kıymetli belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, kadın kollarımız ve gençlik kolları başkanımız olsun sürekli seçimle iç içe durumdalar. Alt yapımız mevcut. Kırsaldan başlayarak şehir merkezine doğru seçim çalışmalarına başlamış olduk” dedi.

''Yeni yönetimde toplam 50 kişi var, 14 kişi eski yönetimden isimler''

Çetin, “Yeni yönetim kurulumuz oluşturulurken, şehrimizin demografik yapısını ve mesleki dağılımını titizlikle göz önünde bulundurmuş, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve siyasetin öznesi kadınlarımızın aktif görev alabilmelerine özen gösterilmiştir. Bu hususlar dikkate alınarak, şehrimizin beklentilerine karşılık verebilecek, her daim sahada ve ilk günkü aşkla çalışmalar yapabilecek, toplumumuzdaki her kesimini kucaklayabilecek bir yönetim oluşturduk. Yeni yönetimde toplam 50 kişi var, 14 kişi eski yönetimden isimlerdir” diye konuştu.

“Gaziantep’in farkı görülüyor”

Çetin, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Yerel seçimlerde üç dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağı ve aday belirleme sürecinde İl Başkanlığının etkili olup olmayacağının sorulması üzerine konuşan Çetin, ‘’Teşkilat Başkanımız ile yapılan son toplantıda aday belirleme sürecine ilişkin konular gündeme geldi. Türkiye’nin hangi kentine giderseniz gidip, Gaziantep farkını görebiliyoruz. Şehrimizin ne kadar geliştiğini, belediye başkanlarımızın ne kadar büyük hizmet yaptığını, başkanlarımızın hizmette rekabet ettiklerini görebiliyoruz. Gaziantep, Belediye Başkanları konusunda çok şanslı. Benim gönlümden geçen tüm başkanlarımızın aynı şekilde görevine devam etmesidir. Ancak Genel Merkezimizin üç dönem kuralını büyük oranda uygulayacağı yönünde bir tavır var. Küçük oranda değişikliklerin yapılabileceği yönünde de görüşmeler oldu’’ diye ifade etti.

“3 dönem kuralı büyük ihtimal uygulanacak”

Gaziantep'te üç dönem kuralının uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Çetin, "Benim edindiğim intiba sanki üç dönem kuralı uygulanacak gibi. İstisnalar olur mu bilemiyorum. Üç dönem kuralına takılan belediye başkanlarımızın devam edip etmeyeceğine Cumhurbaşkanımız karar verecek. Benim gönlümden geçen, başarılı bulduğum üç belediye başkanımızın da devam etmesidir" diye belirtti.

“Tüm belediye başkanlarınınız il başkanına bağlıdır”

İl Başkanı Murat Çetin, belediye başkanlarına yönelik olarak il dışına çıkışlarda bilgim olsun şeklinde uyarısı olduğu yönündeki soruya, ‘Doğrudur, böyle bir konuşmamız oldu. Ama bunu izin anlamında değil, bilgim olsun anlamında söyledim. Tüm belediye başkanlarınınız il başkanına bağlıdır. Gaziantep dışına çıkışlarda bilgiye dayalı bir sistem kuracağım’ cevabını verdi.

Çetin’den şifreli kapı açıklaması

İl Başkanı Murat Çetin Ak Parti il Başkanı makam odası kapısında şifre olup olmadığı sorusuna ise , ‘MKYK üyemiz Şamil Tayyar bizim hakkımızda övgü dolu twit attı ama sanki twitte Ak Parti il başkanı odası kozmik oda gibi algı oluştu. Ben bunu kabul edemem. Başkanlık makamı vatandaşa sonuna kadar açık.

Orada ki şifre dediğimiz olay odanın içinde küçük bir oda daha var. Orada parmak iziyle çalışıyor. Dolayısıyla Ak Parti il başkanlık odasında şifre yoktur’ dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.