BBP GAZİANTEP’TE KIZILASLAN YENİDEN BAŞKAN

Büyük Birlik Partisi 13’üncü Olağan İl Kongresi, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir’in katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Orhan Kızılaslan yeniden İl Başkanlığı’na seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.09.2023 16:42
Haber Güncellenme Tarihi: 29.09.2023 18:07
Kaynak: Haber Merkezi
dogushaberajansi.com
BBP GAZİANTEP’TE KIZILASLAN YENİDEN BAŞKAN

Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı Orhan Kızılaslan, “Selam olsun ülküde birleşenlere, selam olsun gönüllerde devleşenlere, selam olsun bu önemli günde buraya gelen bütün dava arkadaşlarıma saygı ve selamlarımı iletiyorum. Buradan Anadolu’nun bağrından yiğidin harman olduğu Gaziler diyarı Gaziantep’ten haykırıyoruz; Duy bizi Doğu Türkistan selam olsun sana, duy bizi Azerbaycan selam olsun sana, Karabağ, Musul, Kerkük, Azez, Kuzey Irak’ta ki Mehmetçik, Ankara, İstanbul, Mekke, Medine, Edirne, Van bu salondan selam olsun size. Aramızdan göçüp giden yiğit şehitlerimize başbuğlarımıza, Şehit Önderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na bin selam on bin selam yüz bin selam olsun. Büyük Birlik Partisi, kurulduğu günden bugüne İslam, ahlak ve fazileti Türklük gurur ve şuurunu prensip edinmiş, kendine dava edinmiş gençler yetiştirmek için hayatını hiçe sayarak mücadele eden yiğitlerimiz ile birlikte kutlu bir kurum olmuştur. Tabii ki Büyük Birlik Partisi, bugünlere kolay gelmemiştir. Gün gün üzerinden tank geçmiş gün gün çilelerle zulümlerle sınanmıştır ama ne olursa olsun devletinin milletinin yanında durmuş, konu vatan millet olduğunda her zaman inisiyatif almıştır. Kıymetli arkadaşlarım başta teşkilatımız olmak üzere tüm dava arkadaşlarımızın, sizlerin, hepinizin emrindeyiz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ayaklarınıza sağlık. Bugün de buraya gelerek bizleri sevindirdiniz cenabı Allah’ta sizleri sevindirsin. Teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kızılaslan ayrıca hayatını kaybeden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva’yı, “Konuşmama başlamadan önce ömrünü Türk dünyasına adayan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşeyeva’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Azerbaycan’ın ve Türk dünyasının başı sağ olsun” diyerek andı.

“Devlet millet el ele”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, kongrede gerçekleştirdiği konuşmasında, “Bundan 102 yıl önce, namus ve bayrak uğruna gözlerini kırpmadan şehadete yürüyerek, tarihin en büyük destanlarından birini yazan kahramanların torunlarını, sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bir kez daha bu şehri "Gazi" yapan, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Ben bu kurultayımızın bütün gönül coğrafyamıza, vatanımıza, milletimize ve partimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun ilkeleri ve sayın genel başkanımızın liderliği ile yaptığımız kutlu yolculuğun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yaşadığımız 6 Şubat depremlerin ardından bu yılki kurultaylarımız buruk geçiyor. Malum, depremlerde en çok hasar alan şehirlerimizden biri de Gaziantep. Çoğunluğu İslâhiye ve Nurdağı ilçelerimizde olmak üzere 3 bin 889 kardeşimiz enkaz altında can vererek Rahmet-i Rahman'a kavuşmuştur. Allah şehadetlerini kabul etsin inşallah. Yine 20 bine yakın bina ya yıkılmış ya da ağır hasar almıştır. Tabi, çok şükür ki imanımız gereği, başımıza gelen her hadiseyi bir imtihan meselesi, bir ayet olarak görebiliyoruz. Bu iman sayesinde, depremin ilk anlarından itibaren acılarımızı yüreklerimize gömüp, yaralarımızı sarmak için, canla başla hepimiz seferber olduk. Bugünkü kurultayımız da şehirlerimizi, sosyal hayatımızı yeniden, eskisinden de daha güçlü bir şekilde tesis edebilmek için bir vesile olacaktır inşallah. Zira hepimiz biliyoruz ve şahitlik ederiz ki, bugün emaneti teslim edecek arkadaşlarımız da teslim alan arkadaşlarımızda, aynı samimiyet ve ihlas ile hizmet etmeye devam edecektir. Biz parti olarak, ülke yararına olan her şeye destek olma konusunda geleneksel tavrımıza deprem konusunda da devam ediyoruz. BBP, her konuda olduğu gibi, devlet millet el ele sloganı ile şehirlerimizin yeniden şahlanışı için de üzerine düşen her şeyi fazlasıyla yapacak ve sürecin en önemli unsurlarından biri olmaya devam edecektir inşallah” dedi.

“Sahip olduğumuz belediye sayısı artacaktır”

Büyük Birlik Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent İspir, “Malumunuz, parti olarak, tarihi önem atfettiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Aziz milletimiz tercihini bir kez daha Cumhur İttifakının devamından yana kullanmıştır. Partimiz bu seçimlerde de Türkiye'yi yeniden tarih sahnesine çıkaracak politikaların birer birer hayata geçmesi için Cumhur ittifakının bir parçası olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Biz partimizin bütün unsurları ile gerektiğinde ikaz ederek, gerektiğinde yol göstererek ve çözüm üreterek bu sürecin parçası olmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz seçimlerde, BBP, her ilde kendi adayları ile seçime girmiş ve önceki genel seçimlere göre oyunu artırarak çıkmıştır. Ben bütün teşkilatlarımızın olduğu gibi Gaziantep İl ve İlçe Teşkilatlarımızın da seçimlerde aday olan arkadaşlarımız için gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum ve aynı gayreti, bu defa yerel seçimler için vazife alan arkadaşlarımız için de göstereceklerine yürekten inanıyorum. Bu seçimlerde de biz yine Cumhur İttifakı içinde kalarak ama kendi adayımızla mücadelemizi ortaya koyacağız. Ben Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak partimize ait belediyelerin zor şartlar altında olmalarına rağmen nasıl gayret gösterdiklerine bizzat şahidim. Bu seçimlerde de bu gayretimizi bu heyecanımızı iyi anlatmayı başarırsak, daha çok gönül kazanırsak, sahip olduğumuz belediyelerin sayısı da artacaktır inşallah. Biz parti olarak, bu seçimlerin de tarihi öneminin farkında olacağız ve bu yüzyılın Türk yüzyılı olmasına kendi kadrolarımızla katkı sağlayacağız” açıklamalarında bulundu.

“Karabağ bir Türk yurdudur”

Türk Yüzyılının ilk işaretlerini Can Azerbaycan'da görmeye başladık çok şükür. Malumunuz, geçtiğimiz günlerde Azerbaycan toprakları içinde, ordu ve devlet kurmaya kalkışmış bir grup, can kardeşlerimizin demir yumruğu tepelerine binince 24 saat bile geçmeden teslim olup silah bırakmışlardır. Bu sayede, bütün dünya bir kez daha görmüş ve bu defa idrak etmiştir ki Karabağ bir Türk yurdudur ve Türk toprakları üzerinde benzer emelleri taşıyan herkesin akıbeti de aynı olacaktır. Ben buradan bir kez daha başta sayın Cumhurbaşkanı Aliyev olmak üzere, bütün Azerbaycan ordu mensuplarına tebriklerimi arz ediyorum. Allah zaferlerini daim etsin inşallah. Ayrıca Bildiğiniz üzere Azerbaycan milletvekili, Türk dünyasının yürekli asenası Ganire Pasayeva hayatını kaybetti.  Allah’tan sonsuz rahmet diliyorum. Türk Dünyasına başsağlığı diliyorum. Ben bu duygularla bir kez daha kurultayımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, herkesi bir kez daha muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu. 

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Başkanı Orhan Kızılaslan’ın yönetim listesi ise şöyle:

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GAZİANTEP İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

ASİL İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

S. NO

ADI SOYADI

MESLEK

S. NO

ADI SOYADI

MESLEK

1

ORHAN KIZILASLAN

İL BAŞKANI

31

VOLKAN DALBUDAK

EMEKLİ BANKACI

2

AYSEL TİRYAKİ

MUHASEBECİ

32

ÖZGÜR UYSAL

ÖZEL SEKTÖR

3

BEDRETTİN BOZGEYİK

 İŞLETMECİ

33

METİN KELEŞ

KURUM PERSONELİ

4

YUSUF OZAN ÖZTOP

AVUKAT

34

MEHMET SARIGÜL

GAYRİMENKUL DANIŞMANI

5

HALİL KÜÇÜKKINACI

MATBAACI

35

MEHMET YILMAZ

MÜTEAHHİT

6

HİDAYET ÇETİN

TERZİ

36

MELEK AKGÜL

PETSHOP

7

HÜSEYİN SUBAŞI

AVUKAT

37

VEYSEL KARANİ BAYRAM

TESİSATÇI

8

MEHMET EROL ABUŞOĞLU

SAKATATÇI

38

MUSTAFA DEMİRAL

EMEKLİ BAŞKOMİSER

9

DAVUT CEM KAYMAKÇI

ELEKTRONİK MÜH.

39

SAMİ İYİMUTAF

SPOR SALONU İŞLETMECİSİ

10

BETÜL ÖZDEMİR

DİŞ HEKİMİ

40

FARUK ERDOĞAN

EMEKLİ

11

MEHMET TAŞAR

MÜTEAHHİT

41

ŞEVVAL BOZKURT

ARKEOLOG

12

MEHMET VAHDETTİN YÜKSEL

SANAYİCİ

42

TUBA ALTAŞ

MİMAR

13

MEHMET NURİ YÜNCÜ

SERBEST MESLEK

43

TUNCAY İŞÇİ

MATBAACI

14

İBRAHİM HALİL KIZILASLAN

TÜCCAR

44

ALPEREN SÖZBİLEN

İŞ ADAMI

15

ALİ KILINÇ

TOPTAN ET TİC.

45

YAKUP DİLEK

İŞ ADAMI

16

ALİ SİNECAN

SERBEST MESLEK

46

ALADDİN BEYDİLLİ

AVUKAT

17

ARİF KERECİ

SİGORTACI

47

GÜLSÜM SARI

AVUKAT

18

ELVAN ARKAN

MÜTEAHHİT

48

OĞUZ ŞAHAN

SANAYİCİ

19

EBRU HALEFOĞLU

AVUKAT

49

FİKRET ZEHİROĞLU

BANKACI

20

ERDAL ŞAHAN

GAYRİMENKUL DANIŞMANI

50

MESUT ÖZDEMİR

İŞ ADAMI

21

HASAN POLAT

KAMU PERSONELİ

51

ALİ YUŞA TOPRAKÇI

FİNANS UZMANI

22

HÜSEYİN DENİZ

ECZACI

52

İRFAN ÖZDEMİR

EMEKLİ ASKER

23

AHMET OSKAY

DİŞ HEKİMİ

53

ENDER CANPOLAT

MÜTEAHHİT

24

KÜBRA YILMAZ

AVUKAT

54

AYHAN CANDAR

DÖNERCİ USTASI

25

MEHMET BOZKURT

MALİ MÜŞAVİR

55

MUSTAFA YAŞAR ÖZTÜRK

AVUKAT

26

AHMET TURGUT

ÇİFTÇİ

56

SEMA HOŞAF

TURİZM İŞLETMECİSİ

27

AYFER YAVUZKURT

KURUM PERSONELİ

57

TÜLAY KARA

GAZETECİ

28

İDRİS KANKILIÇ

ESNAF

58

MEHMET YUNUS PİR

GALERİCİ

29

KEVSER ATMACA

TURİZM İŞLETMECİSİ

59

FEYZULLAH GÖKDEMİR

EMEKLİ

30

HARUN SOYSAL

BERBER

60

BÜŞRA  MİHMALLİ

DİŞ TEKNİSYENİ

 

ASİL İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

S. NO

ADI SOYADI

MESLEK

S. NO

ADI SOYADI

MESLEK

1

MELİHA TOPRAKÇI

 

4

NURAY ZOR

 

2

YASEMİN KIZILASLAN

 

5

MÜJDE ZEHİROĞLU

 

3

TÜLAY KARA

GAZETECİ

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.