Ak Parti Gaziantep'te son nokta konuldu! Kim aday olacak?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, belediye başkanlarının adaylarının açıklanmasına ilişkin, “Ay sonu itibariyle söylenmişti ama biraz esneyebilir. Çünkü teşkilatlarımız buraya geliyor. Teşkilatlarımızın gelmesiyle birlikte bu istişareleri yapıyoruz. Dolayısıyla takvimde bir esneme olabilir" dedi. AK Parti Sözcüsü Çelik: "(Belediye başkan adayları) Ay sonu itibariyle söylenmişti ama biraz esneyebilir. Ankara, Adana, İzmir, İstanbul Balıkesir, Samsun, Bursa, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Ordu, Malatya ve Trabzon'la birlikte bugün bütün bu çalışma buraya kadar tamamlanmış olacak"

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2023 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2023 10:24
Kaynak: İHA
Ak Parti Gaziantep'te son nokta konuldu! Kim aday olacak?

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezinde açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta AK Parti Genel Merkezi’nde yoğun bir mesaisi olduğunu ve geçen haftada aynı şekilde mesainin devam ettiğini belirtti. Çelik, seçim hazırlık anlamında teşkilatların davet edilerek istişareleri sürdürme şeklinde çalışmaların devam ettiğini, illerdeki değerlendirmelerin teşkilatlarla masaya yatırıldığını ifade etti. Vatandaşların taleplerinin kapsamlı bir şekilde ele alındığına işaret eden Çelik, “Bunun yanı sıra da teşkilatlarımızın önümüzdeki seçimlere hazırlıklar anlamında ne şekilde ki hazırlıklar yaptıkları, burada eksik görülen varsa onların tamamlanması ve bu seçimlerden Cumhur İttifakı'nın en güçlü şekilde için her boyutuyla bütün bu çalışmalar değerlendirilmiş oluyor” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın illerle istişaresinin devam ettiğini söyleyen Çelik, “Bugün de 4 ille bu istişare tamamlanmış olacak. Bugünle birlikte Ankara, Adana, İzmir, İstanbul Balıkesir, Samsun, Bursa, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Ordu, Malatya ve Trabzon'la birlikte bugün bütün bu çalışma buraya kadar tamamlanmış olacak. Aynı şekilde Cumhurbaşkanımızın takdirlerine bağlı olarak diğer illerle de önümüzdeki günlerde bu çalışmalar devam edilecek. Teşkilat başkanlığımız arkadaşlarımızı sayın genel başkanımızın cumhurbaşkanımızın takvimine göre buraya davet ediyorlar ve derinlemesine bir istişare gerçekleşiyor. Şimdiye kadar arkadaşlarımızın yaptığı değerlendirmeler neticesinde teşkilatlarımızın güçlü bir şekilde seçimlere hazırlandığı ve bu seçimlerden Cumhur İttifakı'nın en güçlü şekilde çıkması için illerde Cumhur İttifakı'nın birlik ve beraberliğini koruyacak şekilde çalışmalarını, temaslarını sürdürdüklerini değerlendiriyoruz. Tabii genel seçimlerden sonra bu yerel seçimlerle birlikte bütün bu başarıların tamamlanması, taçlanması bakımdan bunu son derece önemli görüyoruz. Türkiye'nin bu seçimden sonra da çok önemli gündemleri olacak. Bütün o gündemlere bu büyük başarıya imza atmış olarak devam ediyoruz” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız Gazze'de bu soykırıma imza atanların bu soykırımı gerçekleştirenlerin cezalandırılması yönündeki siyasi iradesini devam ettirerek uluslararası düzeydeki temaslarına devam ediyor”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğunluk içerisinde dış siyasetinde en önemli maddesinin Gazze olduğunu ve bu konuda temasların sürdüğüne dikkat çeken Çelik, “Zaten yaptığı temasları sizle paylaşıyoruz. O temaslar çerçevesinde Gazze'deki bu insanlık dışı bir durumun sona ermesi iki devlet çözüme giden yolun açılması aynı zamanda da Gazze'de bu soykırıma imza atanların bu soykırımı gerçekleştirenlerin cezalandırılması yönündeki siyasi iradesini devam ettirerek uluslararası düzeydeki temaslarına devam ediyor. Şimdiye kadar da görüldüğü gibi Cumhurbaşkanımızın aldığı bu inisiyatif çerçevesinde bütün bu görüştüğü devlet başkanlarıyla yakın istişaresi devam edecek. Ve Gazze'deki bu insanlık dışı durumun sona erdirilmesi ve sorumluların cezalandırılması yönündeki diplomasi devam edecek. Aynı şekilde ve tabii esas olan bütün bu insanlık dışı durum sona erdikten sonra iki devlet de çözüme giden yolun açılması şeklinde olacak” ifadelerine yer verdi.
Çelik, iç siyasetle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem illeriyle ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini bildirdi.

"Ay sonu itibariyle söylenmişti ama biraz esneyebilir bu”
Bir gazetecinin belediye başkan adaylarının ne zaman açıklayacağına yönelik ve Cumhurbaşkanın Erdoğan’ın 'Aralık ayının sonuna doğru birinci derecede büyükşehirlerimizin adaylarını açıklayacağız’ sözlerine ilişkin soru üzerine Çelik, “Ay sonu itibariyle söylenmişti ama biraz esneyebilir bu. Çünkü teşkilatlarımız buraya geliyor. Teşkilatlarımızın gelmesiyle birlikte bu istişareleri yapıyoruz. Dolayısıyla takvimde bir esneme olabilir. Zaten vaktimiz var, acelemiz yok. Burada önemli olan seçimlere rahat bir şekilde hazırlanabilecek şekilde bütün bu istişarelerin en derin istişare anlamında yapılması. Şimdiye kadar biliyorsunuz arkadaşlar ileride çeşitli ilçelerle ilgili de olmak üzere temayüller yapıldı. O temayüllerden sonra şimdi bu genel merkezde daha derin bir istişare gerçekleştirilerek bütün bu seçime hazırlık, vatandaşlarımızın değerlendirmeleri, vatandaşlarımızın ilettiği talepler, istekler. Bu genel merkezimizi de bu şekilde de değerlendirilmiş, not alınmış oluyor. Dolayısıyla biraz vaktimiz var. Biraz küçük bir revizyon yapabiliriz açıklamayla ilgili. Biz bir yandan da tabii ki biliyorsunuz her seçimde seçim beyannamesi hazırlıyoruz. Seçim beyannamesiyle ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bunun yanı sıra bir seçimde yaptığımız bütün faaliyetlerle ilgili farklı birimlerimiz kendine düşen, kendi üzerine düşen faaliyetleri hazırlıkları yapmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.