Kırcaali'de Türkiye Günleri kapsamında, muhteşem konser

Kırcaali’nin Türkiye’den kardeş belediyesi Tekirdağ'dan Rumeli Band Grubu ve solisti Barış Tezcan'ın verdiği pop müzik konseri, Arpezos Sever Parkı'nı genç ve yaşlı Kırcaali sakinleri ve şehrin misafirleriyle doldurdu. Barış Tezcan, Aytaç Kayalı, Cem Kılınç, Ercan Küçükkızanlıklı, Ali Özdemir, Mushet Kılınç ve solist Didem Gürcü'nun seslendirdiği ritmik ve daha içten parçalar, daha canlı seyircileri grupla birlikte şarkı söyleyip dans ettirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2023 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2023 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
Kırcaali'de Türkiye Günleri kapsamında, muhteşem konser

Kırcaali'de Türkiye Günleri programı kapsamında düzenlenen pop müzik konserinin özel konuğu Türkiye Cumhuriyeti'nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü oldu. Başkonsolos’un inisiyatifiyle Barış Tezcan ve Rumeli Band Grubu’nun Kırcaali'ye konuk oldukları anlaşıldı.

Etkinliğe katılan resmi konuklar arasında Kırcaali Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Şükrü, Belediye Genel Sekreteri Sebahatin Riza, Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Latif Rasim, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve Hıristiyan Cemaati Başkanı Peder Petır Garena yer aldılar.

Belediye Başkanı Doç. Dr. Azis, yaptığı selamlama konuşmasında birkaç ay önce Kırcaali’de İspanya Ayı, ondan önce de Kırcaali’de Amerika Ayı ve ayrıca Almanya 10 Günü girişimlerinin gerçekleştirildiğini anımsattı. Belediye Başkanı, “Doğal olarak kardeş belediyelerimiz, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği, Filibe Başkonsolosluğu ile birlikte organize ettiğimiz Kırcaali’de  Türkiye Günleri’ne de sıra geldi. Bunun için onlara teşekkür ediyorum!” dedi. Doç. Dr. Azis, Kırcaali'de Türkiye Günleri çerçevesinde düzenlenecek etkinlikleri kardeş şehir Edirne'den Özlem Özkişi’nin  seramik sergisi, Trakya Üniversitesi'nden resim sergisi, Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası konseri, Edirne'den dervişlerin sema gösterisi ve Türk Filmleri Haftası olarak sıraladı.

Belediye Başkanı, “Barış Tezcan ve Rumeli Band Grubu, onun inisiyatifiyle Kırcaali'de olduğu için Filibe Başkonsolosu’na teşekkür ediyorum. Bu pop müzik konseri Kırcaali gençlerine ve güzel Türk pop, rock ve Rumeli müziğini seven herkese hediyemiz olsun!” diye konuştu.

Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü de katılımcılara yönelik bir selamlama konuşması yaptı. Başkonsolos, Kırcaali'de Türkiye Günleri düzenlenmesi için sarf ettiği çabalarından dolayı Belediye Başkanı Doç. Dr. Hasan Azis’in yanı sıra organizasyona katkıda bulunan kardeş belediyelere ve kuruluşlara da teşekkür etti. Küngerü, Kırcaali'de Türkiye Günleri çerçevesinde Kırcaali ve Edirne'den genç ressam ve fotoğrafçıların eserlerinin yer aldığı bir sergi açılışı, Türkiye'de Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Ömer Lütfi Kültür Derneğinde bir sergi açılışı, Kırcaali ve Edirne'deki iş dünyası temsilcileri arasında iş birliği için protokol imzalanması gibi gerçekleşen etkinlikleri anımsattı.

Başkonsolos, “Bugün Barış Tezcan ve Rumeli Band Grubu, performanslarıyla sizlere keyifli bir akşam yaşatmak için bir araya geldiler. Onlarla çok keyifli anlar geçireceğinize eminim” dedi. Küngerü, Türkiye Cumhuriyeti'nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök'ün tüm Kırcaalilere özel selamlarını iletti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.