Güdemezoğlu'nun İkinci gözbebeği "Dilsiz Yara"  eseri çıktı

Gaziantep'in sevilen şairi ve yazarı Meltem Güdemezoğlu ikinci eseri olan Dilsiz Yara'yı çıkardı.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2024 14:22
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2024 14:22
Kaynak: Haber Merkezi
Güdemezoğlu'nun İkinci gözbebeği "Dilsiz Yara"  eseri çıktı

O engelli olmasına rağmen hiç kendine dert etmedi ve yazdığı kitaplarla herkesin takdirini kazandı. Meltem Güdemezoğlu, Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Eczane memuru olarak görev alırken aynı zamanda da ikinci kitabını çıkararak büyük bir takdir topladı. Güdemezoğlu'nin yeni eseri "Dilsiz Yara" kitabı şu sıralarda tüm seçkin kitap raflarında yer alırken aynı zamanda  İz Bırakan Kalemler Kitap Kafesinde'de yerini aldı. 2021 yılında Eylülde Sevmek İstedim Seni şiir eseri ile gündem olan Güdemezoğlu, ikinci eseri olan Dilsiz Yara'yı çıkardı. 

Meltem Güdemezoğlu kimdir? 
10 Haziran 1988 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. Serebral Palsili. Engeli hayatında hiç ama hiç engel olmadı, hayatının parçası olarak kabul etti. Mersin Çağ Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldu. Ekpss sınavında Türkiye'de 30. olurken Gaziantep il birinciliği ile Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Eczane memuru olarak görev yapıyor. Şairliğe pandemi döneminde imza attı. 2021 yılında "Eylülde Sevmek İstedim Seni" şiir eseri ile çıkış yaptı. Türkiye’nin  ve Gaziantep ‘in sevilen, sayılan en gözde şairi ve yazarı olarak güçlü kalemiyle Sağlık Dünyası dergisi/gazetesinde, Haberton ve bazı e- gazetelerde köşe yazarlığı ve röportaj yazarlığı yapıyor. Ayrıca Başkent Üniversitesi’nden NLP Teknikleri /Yaşam Koçluğu eğitimini aldı.  Koçluk danışmanlığı yaparak pozitif enerjisiyle hedeflerine, hayallerine ulaşmaları için empati kurarak, yeni adımlar atmalarını sağlayarak ve modern çalışmalar yaparak yardımcı oluyor.
Eserleri bazı edebiyat-sanat kitaplarında ve dergilerinde yayınlanmakta. Güdemezoğlu, "Sanat toplum içindir.  Hayat acısıyla tatlısıyla kahve gibidir. Dünyayı sanat, sevgi, iyilik ve hiç sönmeyen umut ışığı kurtaracaktır. “Her şiir bir nefestir…”
Ayrıca emeği geçen ve desteğini hiç esirgemeyen İZ BIRAKAN KALEMLER Yayınevi ve tüm ekibine gönülden teşekkürlerimi sunarım. Pozitif enerjimle duygularınıza tercüman ve yaralarınıza merhem olabilirsem ne mutlu bana. Kahveniz ile şiirde dans edelim" dedi. 

DİLSİZ YARA
Çaresizlik nedir bilir misin?
Hissettiklerim kifayetsiz
Öyle bir anda hissetmemek mümkün değildi
Çaresizliğimi duymayan
Dilsiz yaramsın.


 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.