Yeniden Refah Partisi’nin Şehitkamil adayı kim?

Yeniden Refah Partisi Şehitkamil Belediye Başkan Adayı belli oldu. Şehitkamil Belediye Başkan Adaylığı için Yeniden Refah Partisi adına Doç. Dr Kamil Yavuzer yarışacak.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 21:28
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 21:28
Kaynak: Haber Merkezi
Yeniden Refah Partisi’nin Şehitkamil adayı kim?

Doç. Dr Kamil Yavuzer'in Yeniden Refah Partisisiyasi mücadelesine çok şey katacağı ve siyaset sahnesini hareketlendireceği yorumları yapılıyor. Kendisinin Şehitkamil'de dengeleri değiştirecek bir aday olduğu, bilgi ve birikimi ile seçim meydanlarında kısa sürede kendisini sevdirerek, YRP'ye dikkate değer katkılar sunacağı ifade ediliyor. Bu seçimde Şehitkamil seçmeninin işinin zor olacağı da siyaset kulislerinde konuşulanlar arasında.

Doç. Dr Kamil Yavuzer kimdir?

Kamil Yavuzer, 1986 yılında Van’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van’da tamamladıktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2010 yılında mezun odu. Aynı üniversiteden 2015 yılında ‘ Göz Hastalıkları Uzmanı’ olan Yavuzer, 2022 yılında YÖK Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nca ‘Doçent’ unvanı aldı. 2015 yılında Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanan Yavuzer 2021 yılına kadar bölge insanına hekim olarak hizmet sundu. Bu süre zarfında uyguladığı yeni tedavi modelleri ve cerrahi teknikler ile başarılı sonuçlar alarak il dışına sevk oranını azalttı, çoğu hastalıkların il içerisinde tedavi edilebilir olmasını sağladı. Yapmış olduğu çalışmalarla ulusal ve uluslararası literatüre katkı sunarak akademik birçok makale yayınladı. Yayınladığı yeni tedavi yöntemleri ve cerrahi teknikler birçok araştırmacı tarafınca alıntılandı. 2021 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimlik vazifesini üstlenerek pandemi/aşı sürecinin ağır koşullarında etkin/modüler organizasyon ile Van’ın pandemi ile mücadelede en iyi şehirler listesine girmesine katkı sundu. 1550 yataklı 5000+ personelli hastanenin Başhekimliği süresince, etkin insan kaynakları yönetimi, hastane giderlerinin azaltılması ve gelirlerinin arttırılmasına yönelik idari tedbirleri ile adil yönetim anlayışını hakim kıldı. İdari vazifesinin sonlanmasının ardından 2022’de Gaziantep’e yerleşen ve Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde mesleki vazifesini sürdüren Yavuzer, sağlık hizmetlerinde etkin rol almaya devam etmektedir. Şubat 2023’ten beri Gaziantep Dünyagöz ve Adana Dünyagöz Hastane’lerinde görev yapan Yavuzer, aktif olarak Başhekim Yardımcılığı ve Retina Birim Sorumluğu görevlerini yürütmektedir. Yeniden Refah Partisi’nden Gaziantep Eğitim’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Nizip ilçe sorumlusu olan Yavuzer, Milli Siyaset Kurulu üyelisidir. Yavuzer, Evli ve 5 çocuk babası olup aile kurumunun güçlendirilmesi için çaba sarfetmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.