WE ACT'den Gaziantep'te Kadın Politikacılar için Siyaset ve Medya Eğitimi  tamamlandı

Gaziantep'te yapılan WE ACT'in Kadın Politikacılar için Siyaset ve Medya Eğitimi başarıyla tamamlandı. 

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
WE ACT'den Gaziantep'te Kadın Politikacılar için Siyaset ve Medya Eğitimi  tamamlandı

Daktilo1984 ve ALDA işbirliğinde, siyaset ve medyada kadınları güçlendirmeye yönelik öncü bir eğitim programı olan WE ACT Siyaset ve Medya Eğitimi, başarıyla sona erdi. Gaziantep'te düzenlenen bu beş günlük program, 20 kadın siyasetçinin katılımıyla siyaset ve medya alanlarında kadınların güçlendirilmesi yolunda önemli bir adım attı.
Politik katılım ve medya stratejilerinin çeşitli yönlerini kapsayacak şekilde titizlikle tasarlanan program; liderlik, etkili kamusal konuşma, siyasal iletişim, kampanya yönetimi ve sosyal medya kullanımı üzerine oturumları içeriyordu. Eğitmenler Ayşe Kaşıkırık, Gülçin Sınav, Tarık Beyhan, Emine Uçak Erdoğan, Ayşe Karabat, Semin Gümüşel Güner, CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülşah Deniz Atalar, Hilal Yılmaz ve Bahadır Çelebi değerli görüşlerini, uzmanlıklarını ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.
Eğitime katılan Cumhuriyet Halk Partisinden Gül Yıldız Bozgeyik, eğitimle ilgili bilgiler vererek,’’Daktilo 1984 ve Alda işbirliğinde hazırlanan eğitim biz siyasetteki kadınlar için çok değerli ve öğreticiydi. Farklı şehirlerden katılan değerli kadın siyasetçilerle deneyim paylaşma imkanına eriştik.  Çok değerli eğitmenlerden siyasal iletişim, kamu önünde etkili konuşma, kampanya planlama, kampanyada sosyal medya kullanımı konularında bilgiler edindik. Aynı zamanda CHP Genel Başkan Yardımcımız Av. Gülşah Deniz Atalar’ın bir kadın siyasetçi olarak saha deneyimleri önümüzdeki yerel seçimler için bizim için yol haritası oldu. Tüm ekibe Gaziantep’li kadın siyasetçiler adına teşekkür ediyorum’’ dedi.
Program, katılımcıları siyaset ve medya alanlarında zorlu mücadelelerle başa çıkabilmek ve bu alanlarda başarılı olabilmek için gerekli beceri ve bilgilerle donatmayı amaçladı. Çeşitli konu başlıklarının yer aldığı program, politik katılım ve medya stratejilerinin dinamiklerini daha derinlemesine anlamayı sağlayan bütüncül bir öğrenme deneyimi sundu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.