Türk ve Arap basını Gaziantep'te buluştu

Türk ve Arap Medya Derneği tarafından organize edilen panelde Türk ve Arap medyasındaki haberler ile medyanın dünü ve bugünü konuşuldu. Gaziantep'te düzenlenen panele  Türk ve Arap basınından çok sayıda temsilci katıldı. 

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2023 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2023 14:50
Kaynak: Haber Merkezi
Türk ve Arap basını Gaziantep'te buluştu

Türk ve Arap Medya Derneği'nin organize ettiği Arap ve Türk basın mensupları toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı Yasin Aktay, telekonferans üzerinde katılırak bilgilendirme yaptı. Gaziantep'Te düzenlenen panele Ak Parti Gaziantep il Başkan yardımcısı ve Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Başkanı Arif Kurt, Gaziantep Valiliği Basın Müdürü Ömer Turan, Gaziantep il Sivil Toplum Müdürü Fatih Ayhan, İl Göç İdaresi Başkanı Mehmet Erkoç ve Gazeteci Yaşar Yavuz katıldı. Türk ve Arap basının ve Gazze'ye yapılan soykırımın konuşulduğu panelde söz alan Ak Parti Gaziantep il Başkan yardımcısı ve Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Başkanı Arif Kurt, "Gaziantep'Te organize edilen panelde Gazze, Filistin’e destek, İsrail’e kınama derken, zamanın medya sayacından akan haberler gibi nasıl geçtiğini anlamadık. Arap medyasına gündemi değerlendirme fırsatı da buldum. Daha önce kendi çabalarımla yaptığım toplantıları daha geniş olarak Türk ve Arap Medya Derneği ile gerçekleşti. Suriye'de, Gazze'de bir basın mensubu olmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Türkiye'de basın özgürlüğünün kıymetinin bilinmesi gerekiyor. Hiçbir çıkarın devletin önünde olmaması gerekiyor" dedi. 
Türk ve Arap Medya Derneği'nin organize ettiği Arap ve Türk basın mensupları toplantısında konuşan Arif Kurt, Gazze'de yaşanan katliama değinerek, "Şu anda medyayı konuşuyoruz. Bakın Gazze'de bir katliam yaşanıyor. Çocuklar, anneler, babalar katlediliyor. Bunların yanında görevlerini yapmaya çalışan gazeteciler öldürülüyor. Yaptığımız bu toplantının da o bölgede görev yapan meslektaşlarımıza katkı sağlamasını diliyorum. Çünkü zor şartlarda görev yapıyorlar. Türk ve Arap gazetecilerin ne kadar zor şartlarda görev yaptıkları ortada" diyerek sözlerini tamamladı. 
Toplantının sonunda Ak Parti Gaziantep il Başkan yardımcısı ve Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Başkanı Arif Kurt, Gaziantep Valiliği Basın Müdürü Ömer Turan, Gaziantep il Sivil Toplum Müdürü Fatih Ayhan, İl Göç İdaresi Başkanı Mehmet Erkoç ve Gazeteci Yaşar Yavuz sorulara cevap vererek bundan sonraki süreçte iletişimin daha sık yapılarak yanlış ve suistimale açık olan haberleri engellemeye ve birlikte hareket etmeye karar verildi. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.