Sivaslı Vatandaş Çağrı Yaptı Fatma Şahin Kayıtsız Kalmadı!

Sivas Bedensel, Zihinsel Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil’in, engelli bireyler için manuel tekerlekli sandalye çağrısı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yanıt buldu.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 12:44
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 12:44
Kaynak: Haber Merkezi
Sivaslı Vatandaş Çağrı Yaptı Fatma Şahin Kayıtsız Kalmadı!

 Sivas Bedensel, Zihinsel Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil, engelli bireyler için 23 adet manuel tekerlekli sandalyeye ihtiyaç olduğunu söylemişti. Başkan Geçkil’in, kendisi ile aynı kaderi paylaşan engelli bireyler adına yapmış olduğu ‘Umut Işığı’ çağrısı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sonuçlandırıldı.

Türkiye Ortopedik Bedensel Engelliler Federasyonu Dış İşleri Başkanı ve Sivas'ta 2015 yılında kurulan Bedensel, Zihinsel Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil, kendi engelini elinin tersiyle iterek, kendisi ile aynı kaderi paylaşan insanların sorun ve sıkıntılarını dile getirerek; engelli bireylerin hayata tutunması için manuel tekerlekli sandalye çağrısı yaptı. Gaziantep Belediyesi bünyesinde sonuçlanan çağrı ile umut ışığı çağrısı aydınlığa döndü.

Toplamda 61 adet tekerlekli sandalyenin ilimize ulaştığını belirten Başkan Geçkil, “Şu anda mevcut olarak 61 adet tekerlekli sandalyemiz var. 1 tane joystick akülü araç, 3 tane manuel çocuk tekerlekli sandalye, ve 57 tane de normal manuel tekerlekli sandalye vardır. Cumartesi günü dağıtımını yaparak engelli kardeşlerimizin derdine hep birlikte derman olmuş olacağız” dedi.

Umut ışığı çağrısına öncülük edenlere teşekkürü bir borç bildiğini söyleyen Başkan Halil Geçkil, “Çağrımız karşılık buldu. Kardeşlerimizin yüzü gülecek ve engel olarak karşımıza çıkan sorunlar da bir nebze olsa çözülmüş olacak. Her şeyden önce kısaca teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Sakatlar Derneği Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Engelli ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Yıldız ve Sivas’ımıza bu arabaların nakliyesinde yardımcı olan sayın Dr. Yılmaz Şimşek’e teşekkürü borç bilirim. Her zaman kalbi temiz, yüreği temiz insanlar sayesinde derneğin ihtiyaçları karşılanıyor ” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.