Sarıgüllük'te orta hasarlı bina tehlike saçıyor

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremde ve daha sonra devam eden arçtılar sonrasında 6 bloklu Ersoy Sitesi'nde bulunan C-2 blok orta hasarlı çıktı. Ve daha binanın yıkılmasına karar verildi. Ancak, pvcleri, kapıları, camları sökülmesine rağmen bir türlü yıkılmayan ve yerinden oynadığı tespit edilen bu bina şu sıralarda tinerci, ballyci ve hırsızların yuvası haline geldi.

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2023 18:49
Haber Güncellenme Tarihi: 17.12.2023 18:49
Kaynak: Haber Merkezi
Sarıgüllük'te orta hasarlı bina tehlike saçıyor

Binada oturan 10 daire sakini binanın yıkılmasını isterken atıl vaziyette tehlike arzeden binanın yıkımı konusunda Gaziantep Valiliği, Kaymakamlık, Belediyelerin ve özellikle Çevre Şehircilik il müdürlüğünün biran önce yıkım için destek ve izinleri bekleniyor.

Sarıgüllük Mahallesi'nde Hasan Süzer Sağır vı Dilsizler Okulu ile Cennet Süzer ilkokulu'nun hemen yanında bulunan ve yıkılmayı bekleyen bina için Kaymakamlığın bina sakinlerine bir yıkım kararı vermesini isteyen site sakinleri, "10 aydan buyana gecemiz gündüzümüz kalmadı. İki okul binanın tam karşısında. Bizim binamız diğer az hasarlı olan 5 blokla yan yana duruyor. Burası büyük tehlike arzediyor. Buranın yıkımı için iş makinalarını dahi getirmemize rağmen bir grup yıkılmasına engel oldular.

Yetkililerden acil destek ve çözüm istiyoruz. Tirenci, ballyci ve hırsızlar burayı talan ettiler. Site sakinleri alarak bu görüntüler bizleri çok rahatsız ediyor. Gaspçı, madde bağımlıları, fuhuş her kata biri yerleşmiş durumda maddi manevi komşularımıza ve mahallemize zarar gelmesi bizi çok üzüyor ve zor durumda kalıyoruz. Allah korusun, yarın okuldaki veya sitedeki çocukların başına birşey gelse bunun sorumlusu kim olacak? Biz bina ve site sakinleri olarak Gaziantep valimizden, kaymakamlıktan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'den destek bekliyoruz" ifadesini kullandılar.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.