Rektör Özaydın’dan “sendika” açıklaması: Sözlerim çarpıtıldı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın’dan sendika açıklaması: “Sendikalar kara para aklama yeridir” sözleri çarpıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 15:31
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 15:31
Kaynak: Haber Merkezi
Rektör Özaydın’dan “sendika” açıklaması: Sözlerim çarpıtıldı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, 12 Aralık 2023 tarihinde yaptığı bir konuşmada “Sendikalar kara para aklama yeridir” dediği iddialarını yalanladı. Özaydın, sözlerinin Dünya Sendikacılık Tarihi ile ilgili örneklemelerden cımbızlanarak farklı yönlere çekildiğini belirtti.

Özaydın, yaptığı yazılı açıklamada, “Sendikalarımızın hiçbiri kara para aklama yeri değildir. Konuşmamın farklı yönlere çekilmesi ciddi manada şahsımı üzmüştür.” dedi.

Özaydın, konuşmasının yapıldığı toplantının amacının, 2018 yılından beri çözümlenememiş olan işçi sendikası çalışan arkadaşlarının problemlerini dinlemek ve onların problemlerini kendi problemlerimiz gibi gördüğümüzü dile getirmek olduğunu ifade etti.

Özaydın, kendisinin de bir sendika kurucusu olarak, tüm sendika çalışanlarının en üst yönetiminden üyesine kadar çalışmalarını takdir ettiğini vurguladı.

Rektör Özaydın’ın Açıklaması

İşte Rektör Özaydın’ın sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama:

“12.12.2023 tarihinde kullanmış olduğum iddia edilen "Sendikalar kara para aklama yeridir." cümleleri tüm konuşmamın içerisinden Dünya Sendikacılık Tarihi ile alakalı örneklemelerimden cımbızlanarak farklı yönlere çekilmiştir.

"Sendikalarımızın hiçbiri kara para aklama yeri değildir".

Konuşmamın farklı yönlere çekilmesi ciddi manada şahsımı üzmüştür. Oradaki toplantının yapılmasındaki amaç 2018 yılından beri çözümlenememiş olan işçi sendikası çalışan arkadaşlarımızın problemlerini dinlemek ve onların problemlerini kendi problemlerimiz gibi gördüğümüzü dile getirmekti.

Kendi şahsımda bir sendika kurucusu olarak tüm sendika çalışanlarının en üst yönetiminden üyesine kadar çalışmalarını takdir ediyorum.”  

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.