Öztürkmen gitti, Yılmaz geldi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ceza İşleri Genel Müdürü Ali Öztürkmen görevden alındı. Yerine İstanbul Başsavcı Vekili Mehmet Yılmaz atandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 10:21
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 10:21
Kaynak: Haber Merkezi
Öztürkmen gitti, Yılmaz geldi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adalet Bakanlığı üst kademe kamu yöneticiliklerinde değişim yaşandı. Resmi Gazete'ye göre tecrübeli Başsavcı Vekili, yeni Ceza işleri Genel Müdürü olarak atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnamede, Adalet Bakanlığı üst kademe yöneticiliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince bazı atamalar yapıldı.

Buna göre, Teftiş Kurulu Başkanlığına Cihan Yıldız, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğüne Hakan Öztatar, Mevzuat Genel Müdürlüğüne Mehmet Ökmen, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne Enis Yavuz Yıldırım, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğüne Günay Albayrak, Dış ilişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Ömer Serdar Atabey, Personel Genel Müdürlüğüne Turan Kuloğlu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Serdar Ateş, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne Servet Gül ve Strateji Geliştirme Başkanlığına da Tahir Hırslı getirildi.

Giden Ali Öztürkmen kimdir?

1972 yılında Gaziantep'te doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep'te tamamladıktan sonra 1991 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuştur.
1997 yılında Gaziantep Adli Yargı Hâkim Adayı olarak başladığı meslek yaşamında sırasıyla Palu, Sivas (Altınyayla), Anamur ve Dörtyol Hâkimliği, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 23 Ocak 2021 tarihinden itibaren Ceza İşleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.