Nurdağı'nda 6 Şubat depreminde tek suçlu Ökkeş Kavak mı? Orhan Yılmaz ve Mehmet Yıldırır neden suçsuz gibi geziyorlar?

Nurdağı halkı, serbest bırakılan ve yeniden tutuklanan Ökkeş Kavak'ın tutuklanmasından sonra sert tepki göstererek, "Nurdağı'nda 6 şubat depreminde tek suçlu Ökkeş Kavak mı? Nurdağı eski belediye başkanları Orhan Yılmaz ve Mehmet Yıldırır neden suçsuz gibi geziyorlar? diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2024 14:37
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2024 16:45
Kaynak: Haber Merkezi
Nurdağı'nda 6 Şubat depreminde tek suçlu Ökkeş Kavak mı? Orhan Yılmaz ve Mehmet Yıldırır neden suçsuz gibi geziyorlar?

6 şubat 2023 depreminin 1.yıldönümü yaklaşırken Ak Parti Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tek suçlu gibi ilk önce 11 ay boyunca cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra serbest kaldığı, 20 gün aradan sonra tekrar tutuklanması Gaziantep’te ve Nurdağı’nda büyük tartışmalara neden oldu. Nurdağı’nda 6 şubat depremlerinde yaklaşık 2 bin bina yerle bir olurken 5 bin bina ise ağır ve orta hasar aldı. Nurdağı’nda asrın felaketinde 2170 kişinin hayatını kaybettiği, depremde şu an Yeniden Refah Partisi’nden aday gösterilen Nurdağı eski Ak Parti belediye başkanı Orhan Yılmaz ile yine Ak Parti’den 2014-2019 yılları arasında Nurdağı belediye başkanlığı yapan Mehmet Yıldırır’ında Ak Parti Nurdağı belediye başkanlığına 31 mart seçimlerinde aday olması üzerine Nurdağlılar tepki vererek şunları söylediler; ’Yeniden Refah Partisi’nden aday olan Orhan Yılmaz 2004- 2014 yılları arası Ak Parti Nurdağı belediye başkanlığı yaptı. 2014-2019 yılları arasında da Ak Parti Nurdağı belediye başkanlığını Mehmet Yıldırır sürdürdü. 2019 -2024 yılları arası Nurdağı belediye başkanlığını Ak Parti adına Ökkeş Kavak yaptı. Bu 3 belediye başkanının olduğu dönemde toplam Nurdağı’nda yapılan tüm inşaat ruhsatları bunlar tarafından verildi. Son Ak Parti belediye başkanı olan Ökkeş Kavak 6 şubat 2023 depremlerinden dolayı inşaatlara ruhsat verdiği için tutuklandı. Şu an tutukluluğu da devam ediyor. YRP ve Ak Parti’nin Nurdağı belediye başkanı adayı olan Orhan Yılmaz ve Mehmet Yıldırır’da Ökkeş Kavak gibi inşaatlara ruhsat verdiler. 

Bu 2 belediye başkanı tekrar hiç bir şey yokmuş gibi aday oluyor, biz bunlara oy vermeyeceğiz bunlarında Ökkeş Kavak gibi yargılanıp adalete teslim edilmelerini istiyoruz. Bunun için başta Ak Parti’den aday olan Mehmet Yıldırır’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından adaylığını iptal edilmesini istiyoruz, aynı çağrıyı 10 yıl boyunca Nurdağı Ak Parti, belediye başkanlığı yapıp bu dönem Yeniden Refah Partisi’nden aday olan Orhan Yılmaz’ın da Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan tarafından adaylıktan çekilmesini istiyoruz diye isyan etttiler.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.