Kurban keseceklere büyük kolaylık!

Gaziantep Yardım Vakfı, vatandaşların kurban ibadetini kurallara uygun, rahat ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlamak

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2023 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2023 11:05
Kaynak: Bülten
dogushaberajansi.com
Kurban keseceklere büyük kolaylık!

Gaziantep Yardım Vakfı, vatandaşların kurban ibadetini kurallara uygun, rahat ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla tüm hazırlıklarını tamamladı.

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlarda her bayram öncesi olduğu gibi “Kurbanlık" telaşı başladı. Özellikle büyük kentlerde kurbanlık almak, muhafaza etmek ve kurallara uygun şekilde kestirmek vatandaşlar için büyük zorluklara yol açabiliyor. "İyilik, insanlık sanatıdır" şiarıyla 1993 yılından bu yana yardımları insan onuruna yakışır bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Gaziantep Yardım Vakfı bu yıl da vatandaşların kurban ibadetlerini kolaylaştırmak amacıyla hazırlıklarını tamamlayarak, kesim randevularını almaya başladı.

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı M. Turgay Eren, modern kesimhane ve soğuk hava deposuna sahip olduklarını belirterek, bu yıl da kurban kesimlerinin randevu sistemiyle yapılacağını duyurdu. Başkan Eren, "Vatandaşlar Kurban Bayramının ilk gününden itibaren vakfımıza gelerek titizlikle seçilmiş, kurban olmaya uygun küçük baş hayvanlardan istediğini seçiyor ve kesim için sıra numarası alıyor. Randevu sırası gelince de kurbanlığını kestiriyor. Son derece hijyenik ve rahat koşullardaki bu kurban kesim hizmetimizden yararlananların sayısı her geçen yıl artıyor" dedi.

 Kurban kesim hizmeti ile ilgili bilgi veren Başkan M. Turgay Eren, şöyle devam etti: "Kurban temini ve kesiminde hizmet alan vatandaşlarımız, isterlerse kurban etinin muhafazası ve dağıtımında da yardımcı oluyoruz. Birçok insan kurban etlerinin muhafazasında ve dağıtımında zorluk çekiyor, kurban etlerini vereceği yerleri bulamıyor. Vakfımıza bağışlanan kurbanların, kurban etlerinin tasniflerini yaparak, uygun koşullarda muhafaza ederek, gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtımlarını yapmaktayız. Çeşitli nedenlerden dolayı, bayramda burada olamayacak veya vakfımıza gelemeyecek hayırseverlerimiz ise bu görevi vekâletle bizlere vererek kurbanlarının tarafımızdan kestirilmesini sağlayabiliyor. Vakfımız tarafından çeyrek asırdır sunulan bu hizmetten faydalanmak ve randevu almak veya daha detaylı bilgi için 0 537 441 5032 nolu telefondan vakfımıza ulaşabilirler. Web sayfamızı www.gaziantepyardimvakfi.org ve instagram sayfamızı ziyaret edebilirler. Bayramınız kutlu, ibadetiniz ve hayrınız kabul olsun."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.