Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 15:25
Kaynak: Haber Merkezi
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’ın kutlama mesajı şöyle:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılmasının 104. yılını tebrik ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.
TBMM; aziz vatanının işgale maruz kaldığı, Türk milletinin ise bağımsızlığına kastedildiği çok karanlık bir dönemde kurulmuştur. Anadolu’nun her köşesinden Ankara’ya gelen birbirinden fedakâr temsilcilerin oluşturduğu bu meclis, Mustafa Kemal’in liderliğinde Türk İstiklal Savaşı’na öncülük etmiş, kahraman ordumuzun destansı mücadelesi ile de Türk milleti bağımsızlığına kavuşmuştur. 
Bir asırı aşkın süredir milli iradenin yegâne tecelli ettiği yer olan TBMM, icra ettiği yasama görevi ile demokrasimizin ayrılmaz bir parçası, aynı zamanda ülkemizin en müstesna kurumlarından biri olmuştur. Açılışından bu güne kadar geçen süreçte, Türkiye’nin kalkınması ve gelişimi yolunda en önemli karar alıcı merkez olan TBMM’nin, yarınlarımızda da üstlendiği vazifeleri yerine getireceğine, milletimize aydınlık bir gelecek sunmak için çalışmalarına devam edeceğine olan inancımız tamdır.
Bilindiği üzere TBMM’nin açıldığı 23 Nisan günü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir. Mustafa Kemal’in bu anlayışı; ülkemiz ve milletimizin aziz vatanın üzerinde ilelebet yaşamasında, yarınlarımız olan çocuklara duyulan inancın en önemli göstergesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi, kuruluşundan bu güne değin meclis çatısı altında görev yapan, milletimizi temsil etmek gibi ulvi bir görevi ifa eden tüm milletvekillerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.