İmkanı kısıtlı bölgelerde kadınların eğitim yoluyla güçlenmesi

Gaziantep Kent Konseyi Aile Çalışma Grubu, Gaziantep Lise Mezunları, Türkiye Eğitim Derneği (TDER) ve Sosyal Çalışma Gönüllüleri gibi birçok paydaş, Şahinbey Kaymakamlığı’na Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Aile Destek Merkezleri'ne destek vermek için iş birliği ziyaretinde bulundular.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2023 15:23
Haber Güncellenme Tarihi: 08.12.2023 16:16
Kaynak: Haber Merkezi
İmkanı kısıtlı bölgelerde kadınların eğitim yoluyla güçlenmesi

Bu iş birliği ziyaretinde, kadın girişimciliğinin desteklenmesi, motivasyonun arttırılması ve rol model çalışmaları ile kadınların güçlendirilmesi konuları ele alındı.

Bu destek ziyareti, Şahinbey Kaymakamlığı SYDV Aile Destek Merkezleri'nin kadın girişimciler için birer güç merkezi olmasını sağlamayı hedeflemektedir. Uzmanlar eşliğinde gerçekleşecek seminerler, farkındalık ve atölye çalışmaları ile kadınların potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Ziyaretin amacı Gaziantep'in sosyal kalkınmasına ve kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta daha güçlü bir rol oynamalarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Şahinbey Kaymakamlığı ve Gaziantep Kent Konseyi Aile Çalışma Grubu , bu proje ile kadın girişimciliğinin desteklenmesinde önemli bir adım atmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.