İllüstrasyon sanatçılarından depremzedelere renkli destek

Depremzedeler için sanatseverlerin beğenisine sunulan 'Sanat İyileştirir' kampanyası 'Umut' temasıyla renkli anlara dönüştü.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2023 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2023 14:20
Kaynak: Bülten
dogushaberajansi.com
İllüstrasyon sanatçılarından depremzedelere renkli destek

Bağımsız sanatçıların eserlerinin erişilebilirliğine ve kariyerlerinin sürdürülebilirliğine önemli katkılar sunan Trendyol Sanat, GLOBART iş birliğiyle “Sanat İyileştirir” projesi kapsamında “Umut” temasıyla hazırlanan 40 illüstrasyon sanatçısına ait 800 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Projeye özel her biri 20 limitli edisyon üretilen eserlerin satışından elde edilen gelirin tamamı Trendyol’un İzmir depremi sonrasında 2020 yılında Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde hayata geçirdiği Kalpten Kalbe Burs Fonu’na aktarılacak.

Trendyol Sanat, sanatın iyileştirici gücünü yaptığı iş birlikleri ile geliştirmeye devam ediyor. Sanata dijitalde yeni bir alan açarak, bağımsız sanatçıların ve eserlerinin geniş kitlelerle buluşmasını hedefleyen Trendyol Sanat, 40 illüstrasyon sanatçısının "Umut" temasıyla hazırladığı ve bağışladığı koleksiyonu sanatseverler ile buluşturuyor. GLOBART iş birliği ile “Sanat İyileştirir” projeleri kapsamında “Umut” temasıyla hazırlanan illüstrasyon seçkisiyle elde edilen gelirin tamamı Türk Eğitim Vakfı bünyesindeki depremzede öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla oluşturulan Trendyol Kalpten Kalbe Burs Fonu’na aktarılacak.

Proje kapsamında toplam 800 eser sanatseverlerle buluşacak. Katılımcı sanatçılar arasında 2016'da Mediacat '30 Yaş Altı En İyi 30 Yaratıcı' ödülüne layık görülen Aksel Ceylan, Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Fransa Ulusal 2022 Le Prix Escapages ödülüne aday gösterilen Çağrı Odabaşı, 2019 Edelvives Uluslararası İllüstrasyon Ödüllerinde başarılar elde etmiş olan Merve Erbilgiç ve Türkiye'yi uluslararası arenada pek çok projede temsil eden Begüm Köse, Erdoğan Karayel, Can Arkun ve Uğur Altın olmak üzere alanında başarılı illüstrasyon sanatçıları yer alıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.