İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı, kamu hizmetlerini güçlendirmek ve vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla yeni bir istihdam fırsatı sunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Toplamda 1608 sözleşmeli personel alımı için başvurular başladı. Bu alımlar kapsamında İçişleri Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarına personel alınacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı'nın 1608 personel alımı başvuruları 22 Nisan Pazartesi günü itibarıyla başladı. Sözleşmeli personel alımı kapsamında, çeşitli pozisyonlarda bin 608 kişi istihdam edilecek. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak ve başvuru süreci 26 Nisan tarihine kadar devam edecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İçişleri Bakanlığı personel alımı için başvuracak adaylarda belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,Kamu haklarından mahrum bulunmamak,Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen suçlardan mahkum olmamak,Askerlik ile ilişiği bulunmamak veya askerlik görevini yapmış olmak,657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 53. maddesine göre görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda belirli bir puanı almış olmak.

Başvuru yapacak adayların yukarıdaki şartları sağlaması gerekmektedir. Başvuru sürecinde adayların belirli bir KPSS puanına da sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylar en fazla 3 farklı yer veya pozisyon ünvanı için tercihte bulunabileceklerdir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI, BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı'nın 1608 personel alımı için başvuru detayları ve şartlar İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanmıştır. Başvuruda bulunacak adayların ilgili bilgilere ve şartlara dikkatle göz atmaları önemlidir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.