Hüda Par Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat'tan büyük projeler

Hüda Par'dan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan olan Mehmet Nakşi Erat, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Gaziantep Temsilcisi Aslı Emektar'ı ziyaret ederek, hedeflerini, projelerini anlattı.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 13:15
Kaynak: Haber Merkezi
Hüda Par Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat'tan büyük projeler

Dürüst Belediyecilik, Gerçek hizmet için sloganıyla Hüda Par'dan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan olan Mehmet Nakşi Erat, göreve geldikten sonra Gaziantep'in hizmete doyacağını belirterek, halkın tüm beklentilerine cevap vereceklerini söyledi. 
Hüda Par Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nakşi Erat, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Gaziantep Temsilcisi Aslı Emektar'ı ziyaret ederek, hedeflerini, projelerini anlattı. Erat, mahalleleri tek tek dolaştığını ve çok önemli projeler hazırladıklarını dile getirerek, "Biz halkımızın emrinde olacağız. Onların sorunları tek tek çözeceğiz. Kentsel dönüşümü yerinde yaparak vatandaşı mağdur etmemeye çalışacağız. Kiracıları ev sahibi yapmak için konutlar yapacağız. Önce insan, önce adalet diyerek hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Hüda Par Belediyeciliğinde Adalet, Hakkaniyet, Ehliyet ve likayat yönetim anlayışımızın temel ilkeleri olacak. Belediyemizin kaynakları ve imkanları ile tüm halkımızındır. Hiçbir ayrım olmaksızın bütün vatandaşlarımız belediyelerimizdeki bütün hizmetlerden faydalanacaktır" diyerek yapmak istediklerini ve Gaziantep'i değiştirecek projelerini şöyle sıraladı; 

1-Kentsel dönüşümü yerinde yapacağız. Kimse evinde mağdur edilmeden hemen yeni konuta geçecek. 
2-Her mahalleye taziye evi gibi düğün salonu yapacağız. İnsanlarımız yazın sıcakta, kışın soğuta dışarıda düğün yapmayacak. 
3-Belediyenin aş evinde çıkacak yemeklerle taziye evlerinin yemeklerini karşılayacağız. İnsanları taziyelerinde olduğunda mağdur olmaması için destekleyeceğiz. 
4-Su sorununu çözüp israfı önlemek için ailelerin sayısına göre fiyatlandıracağız. Örneğin 5 kişilik aile 5 ton suyu ücretsiz kullanacak. 
5-Kentsel dönüşümde sadece hak sahiplerini değil, kiracıları da ev sahibi yapacağız.
6-Her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz. Kırsal kesim ayrı, zengin kesim ayrımı yapmayacağız. 
7-Daha çok insana yönelik hizmetler gerçekleştireceğiz
8-Belediyede bir tek makam aracı bırakmayacağız. Herkes kendi aracını kullanacak
9-Her mahalleye bir rehabilatasyon merkezi oluşturacağız. Diyanet, milli eğitim ve sağlık il müdürlüğü ile ortak hizmet yaparak madde bağımlısı gençleri kazanarak belediyede iş vereceğiz. 
10-Evlenen yeni çiftlerin beyaz eşyasını biz alacağız ve düğün salonunu bedava vereceğiz. 
11-Lise ve Üniversite öğrencilerine belediyenin toplu taşıma araçlarını ücretsiz hale getireceğiz


 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.