HKÜ'de "Bölge Adliye Mahkemelerinin İşleyişi" Semineri Gerçekleştirildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen “Bölge Adliye Mahkemelerinin İşleyişi” adlı seminer programında, Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2024 22:35
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2024 22:35
Kaynak: Haber Merkezi
HKÜ'de "Bölge Adliye Mahkemelerinin İşleyişi" Semineri Gerçekleştirildi

HKÜ Hukuk Amfi’de gerçekleştirilen programa; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, HKÜ Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Veysel Görücü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kuruluşunda büyük emek ve katkıları olan fakat resmi olarak açılışını görmeden hayatını kaybeden rahmetli Hasan Kalyoncu’yu yad ederek sözlerine başlayan Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz: “Uğruna binlerce şehidin can verdiği, sevda türkülerinin yakıldığı, minarelerinden ezan seslerinin yükseldiği, semalarında al bayrağın dalgalandığı, gönüllerde Mevlana, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre ve Hacı Bektaş’ın maneviyatının gezindiği, dağlarında rengârenk çiçeklerin açtığı ve kilimlerinde hasret ile sevginin işlendiği güzel Anadolu'nun bu özel gazi şehrinde, programın düzenlenmesinde büyük emek ve katkıları olan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli'ye, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Bozkurt'a ve emeği geçen tüm öğretim üyesi arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bölge adliye mahkemelerinin kuruluşu, rolü ve işleyişi hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştiren Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, adliye sistemindeki mahkemelerin yapısı, işleyiş prosedürleri ve hukuki süreçler hakkında bilgi vererek, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Programın sonunda, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz’a plaket takdim etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.