Gaziantep Valisi Çeber’den 25 Aralık Mesajı

Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 102. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2023 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2023 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep Valisi Çeber’den 25 Aralık Mesajı

Vali Çeber, Gaziantep Savunmasının bir yandan düşmanla bir yandan ise açlık ve yokluk ile savaşan Antep Halkının onurları ve yumruklarıyla yazdıkları kahramanlık öyküsü olduğunu söyledi. Vali Çeber, “Antep’in önünde hiçbir şey duramaz “Gazi” unvanından başka’’ dedi.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 102. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Vali Çeber mesajında, ‘’Atalarımızın hürriyet ve bağımsızlık uğruna, namus ve bayrak uğruna mücadele etmeyi, bu yolda seve seve şehit ve gazi olmayı seçtiği  bu topraklarda yokluklar içinde yazılan 25 Aralık Kurtuluş Destanı’nın 102. Yıl dönümünü kutluyoruz.

Gaziantep savunması, düşmana teslim olmayan Antep halkının vatan, millet aşkıyla, esarete boyun eğmemek için silahsız ve cephanesiz bir şekilde on ay dokuz gün boyunca bir taraftan düşmanla, diğer taraftan da açlık ve yoklukla verdiği onurlu mücadelenin ve yumruklarıyla yazdıkları kahramanlığın öyküsüdür.

Esir olmaktansa ölmeyi tercih eden 6317 kahraman, canlarından vazgeçerek tüm vatan sathında kurtuluş meşalesini yakmıştır.

Bir şehrin topyekün, yokluklar içerisinde, bir devleti yenilgiye uğrattığı topraklardır Gaziantep…

102 yıl sonra bugün, Valisi olmaktan büyük bir gurur ve onur duyduğum Gazi Şehrin, insanlarında gördüğüm yüksek vatanseverlik hissi, memleket aşkı ve hayır hizmetlerinde yarışma gayreti, bana bu şehri Gazi yapan ruhun hala dimdik ayakta olduğunu göstermektedir.  Bizler yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinden sonra bile o şuurla birbirine kenetlenerek ayakta kalmasını ve yaralarını sarmasını bilen ve o şuurla geleceğe umutla bakabilen bir anlayışa sahibiz.

Kurtuluş mücadelesinde yaşadığı yoklukları bugün ihracat rekorlarına, gastronomide marka şehre, turizmde cazibe merkezlerine, kültürde müzeler şehrine, eğitimde büyük atılımlara dönüştüren bir hedefe doğru ilerliyoruz.  Dün verdiği onurlu mücadele ile dünyaya mesaj veren Gaziantep, bugün gelişimdeki azmi ve kararlılığıyla dünyaya yine şu mesajı vermektedir:  “Antep’in önünde hiçbir şey duramaz “Gazi” unvanından başka.”

Bu vesile ile Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü kutluyor, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hayırla ve rahmetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Şehrimizin ve Ülkemizin kurtuluş mücadelesi ve bölünmez bütünlüğü uğruna bu güne kadar kaybettiğimiz tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum. Kurtuluş günümüz kutlu olsun’’ ifadelerini kullandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatan uğruna gözünü kırpmadan şehadete yürüyenlerin şehridir Gaziantep…

Bu eşsiz mücadele nedeniyledir ki, Antep’e Gazilik unvanı verilmiş; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, nüfusunu Gaziantep’e aldırarak, Anteplilerle hemşeri olmuş ve onları onore etmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.