Gaziantep Vali Çeber’den Doğuş’a ziyaret! ASLI VE ASALETİMİZE UYGUN HAREKET EDİYORUZ

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Emniyet Müdürü Celal Özcan ve Gaziantep İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Halil Şen, Doğuş Medya Grubunu ziyaret ederek Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Orhan Kızılaslan ve Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Gaziantep Temsilcisi Aslı Emektar ile gündeme dair sohbet ettiler.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 18:23
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 18:23
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep Vali Çeber’den Doğuş’a ziyaret! ASLI VE ASALETİMİZE UYGUN HAREKET EDİYORUZ

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Emniyet Müdürü Celal Özcan ve Gaziantep İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Halil Şen, Doğuş Medya Grubunu ziyaret ederek Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Orhan Kızılaslan ve Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Gaziantep Temsilcisi Aslı Emektar ile gündeme dair sohbet ettiler. Gaziantep Valisi Kemal Çeber, son haftalarda Suriyeli göçmenlerle ilgili şehir genelinde yapılan kontrollerin 5-6 aylık hazırlık sonrasında yapıldığını söyledi. Vali Çeber, Göç idaresi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  

GAZİANTEP'İ HEDEF GÖSTERDİLER
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Göç idaresi tarafından gerekli çalışmaların yapıldığını ve son haftalarda şehrin her bölgesinde denetim yapıldığını açıklayarak, "Bu sanki 41 STK'nın açıklamasından sonra oldu gibi gösteriliyor. Hayır. Biz İçişleri bakanımızla birlikte 5-6 aydır bu çalışmayı yapıyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin daha rahat olması için yapılan bir çalışma. Bakın son haftalarda şehrimizin her yerinde bir rahatlama var. Kayseri'deki Suriyeli olayından sonra aslında hedef Gaziantep'ti.. Burayı provaka etmeye çalıştılar. Biz yinede sayduyulu davranarak hareket ediyoruz" dedi. 

DEVLETİMİZİN 13 YILLIK EMEĞİ VAR
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Suriyeli yabancıların 13 yıldan buyana burada ikamet ettiklerini ve devletin 13 yıldır çok iyi bir ev sahipliği yaptığını dile getirerek, "Bizde Gaziantep'te aslı ve asaletimize uygun şekilde hareket ediyoruz. Yarın bu insanlar buradan giderken bizlerle dost olarak gitmeleri için çalışıyoruz. Buraya bakış açılarının değişmemesi gerekiyor. Çünkü devletimiz 13 yıl boyunca gerçekten çok önemli ev sahipliği yaptı. Bundan sonrada bu insanları kırmayarak işimizi yapmalıyız" ifadesini kullandı. 

2 BİN KONUT YAPILIYOR
Suriye'nin El-Bab şehrinde 2 binden fazla konut yapımının devam ettiğini dile getiren Vali Çeber, "Hatta bugün vali yardımcımız ve bir çok yetkili El-Bab'a gitti. Orada 2 binden fazla konut yapımı devam ediyor. Tabi ki buradaki misafirler oraya gidecektir. Kısa sürede o konutlar tamamlanınca herkes kendi ülkesine dönecektir. Onun devletimizin 13 yıldır çok iyi yürüttüğü sığınmacı olayına gölge düşürmemek gerekiyor. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.