Gaziantep'te Fatih Kız Meslek Lisesi'ni müfettişler inceliyor

Gaziantep'te günlük yemek çıkaran ve döner sermaye ile bu işi yürüten Fatih Kız Meslek Lisesi'nde ortaya atılan iddialar sonrasında okula daha önce de müfettiş gönderildiği ve hem okulun hemde okul idaresinin yakın takibe alındığı öğrenildi. 

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2023 14:46
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2023 14:46
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep'te Fatih Kız Meslek Lisesi'ni müfettişler inceliyor

Fatih Kız Meslek Lisesi'nde günlük 3 bin kişilik yemek çıkması gerekirken 8 bin kişilik yemek çıkarıldığı ve bunun da protokol yapılarak özel firmalara satıldığı iddiası ortaya atılmasının yanında öğrencilerinde ücret karşılığında çalıştırıldığı gelen bilgiler arasında. Bir çok öğrencinin ise CİMER'e şikayette bulunduğu iddia edildi. 


OKUL MU? YEMEK ŞİRKETİ Mİ?
Gaziantep’te Fatih Kız Meslek Lisesi ile ilgili şok iddialar ortaya atılırken, okul idaresinin personelin yanı sıra öğretmen ve öğrencileri de burada çalıştırdığı ileri sürüldü. Okulda okuyan öğrencilerin de bu konuda sıkıntılı oldukları öğrenilirken, bunu duyan vatandaşlar ise, "Fatih Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul olmaktan çıktı ticarethane gibi yönetiliyor. Çocuklar okumaya mı gidiyor, yoksa yemek yapmaya mı?" diyerek isyan ederken burada öğrencilerin ücret karşılığında çalıştırıldıkları ileri sürüldü. 

OKUL İDARESİ SORUŞTURMA GEÇİRDİ
Gaziantep'te eğitim ve öğretim hayatına devam eden Fatih Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresi Milli Eğitim tarafından soruşturma geçirdi. Okula müfettiş atandığı ve inceleme yapıldığı öğrenilirken bu incelemelerin devam ettiği gelen bilgiler arasında. 

OKUL NASIL YEMEK SATAR?
Fatih Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin mutfağında günlük 3 bin kişilik yemek çıkması gerekirken 8 bin kişilik yemek çıkarıldığı ve bununda ihale yoluyla değil, anlaşma yapılan firmayla protokol karşılığında satıldığı ileri sürülürken okul idaresinin döner sermayeden gıdaları alarak bu yemekleri nasıl çıkardıkları merak konusu oldu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.