Gaziantep Kent Konseyi Kadın meclisinde Aslı Tezel dönemi

Daha önce Erdem Güzelbey’in Gaziantep Kent Konseyi Başkanlığına atanmasından sonra bu kez Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanlığına Aslı Tezel getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 17:54
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 18:47
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep Kent Konseyi Kadın meclisinde Aslı Tezel dönemi

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa Aslı Tezel seçildi. 


TEZEL'DEN ÖNEMLİ PROJELER

Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı olan Aslı Tezel, kongre sonrası ilk açıklamasında kadınlara yönelik önemli projelerden bahsetti. Aslı Tezel, kendisine duyulan güvenden dolayı teşekkür etti. 

Aslı Tezel, "Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı, şiddeti ortadan kaldırmak ve kadınların güçlendirilmesine katkı
sunacak kapsayıcı politikaların oluşturulması için yerel yöneticilerle her zaman istişare halinde bulunmayı, yerel
düzeyde kadınların karar mekanizmalarında aktif rol almasına katkı sunmayı; tüm yerel yönetimler ve ilgili
kurumlar ile iş birliği yaparak köprü işlevini sağlamayı; kadının insan haklarına yönelik farkındalık/bilgilendirme
çalışmaları yapmayı ve etkinlik düzenlenmeyi, demokratik adil, kapsayıcı ve toplumsal cinsiyet eşitlikçi değerlerler yaklaşımı ile kentimizin toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı yaşana bilir ve güvenli bir Gaziantep için hep beraber yol alacağız" dedi. 

Aslı Tezel Kimdir?

Aslı Tezel, 1975 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te tamamladı. 1998 yılında Dicle Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Çalışma hayatına daha önce stajını yaptığı Açıkkol Mimarlık'ta başladı. Açıkkol Mimarlık'ta çalıştığı 4 yılın ardından Proje, Taahhüt ve Organize Sanayi Tesisleri üzerine yoğun çalışmalar yürüten İkizceli İnşaat'ta çalıştı. 2006'dan bu yana Tezel Mühendislik'te mimari proje ve iç mekân tasarımı konusunda çalışmaya devam etmektedir.

Mimarlar Odası ile öğrencilik yıllarında tanışan Aslı Tezel, 1998 yılından itibaren odada farklı komisyonlarda yer aldıktan sonra TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi 7. Dönem Yönetim Kurulu üyeliği, 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu Sekreter üyeliği, 11., 13., 15. Dönem TMMOB Mimarlar Odası Delegasyon görevlerinde yer almıştır.

16. ve 17. dönem Gaziantep Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürütmüştür. Bu görev süresince kentte birçok önemli projeye liderlik etmiş, mesleki alanda çeşitli başarılar elde etmiştir. Ayrıca, 18. dönem TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreterliği görevini üstlenmiş ve bu süreçte de önemli çalışmalara imza atmıştır.

Aslı Tezel, aynı zamanda 7. Dönem Mimarlık Sandığı Genel Sekreteri ve 8. ile 9. Dönem Gaziantep Akademik Meslek Odaları Birliği (GAMOB) Sözcüsü olarak görevlerine devam etmektedir.

Harita ve Kadastro Mühendisi Osman Tezel ile evli olan Aslı Tezel, iki çocuk annesidir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.