Gaziantep İş Dünyası Seçim Sonuçlarını Nasıl Değerlendirdi?

Dün gerçekleşen ve sürpriz sonuçlara yol açan 31 Mart yerel seçimin ardından Gaziantep iş dünyasından ilk mesajlar geldi. İş dünyası seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdi, hangi çağrılarda bulundu? İşte ayrıntılar…

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
Gaziantep İş Dünyası Seçim Sonuçlarını Nasıl Değerlendirdi?

Dün gerçekleşen ve sürpriz sonuçlara yol açan 31 Mart yerel seçimin ardından iş dünyasından ilk mesajlar geldi. İş dünyası seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdi, hangi çağrılarda bulundu? İşte ayrıntılar…

GAZİANTEP İŞ DÜNYASI SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Gaziantep İş dünyasının temsilcileri 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarını değerlendirdi.

Gaziantep İş dünyasının temsilcileri ekonomik ve enflasyona odaklanalım çağrısında bulundu.

ÜNVERDİ: ARTIK ÖNCELİKLİ GÜNDEMİMİZ OLAN EKONOMİYE ODAKLANMALIYIZ

Seçim sonuçlarını değerlendiren Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin demokratik bir olgunlukla geçtiğini belirterek, “Seçim sonuçlarının ülkemize, şehrimize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Artık öncelikli gündemimiz olan ekonomiye odaklanmalıyız” ifadelerini kullandı.

Belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlıkların belirlendiği seçim sonuçlarına göre görev alacak kent yöneticilerini tebrik eden Ünverdi, hayırlı hizmetlerde bulunmalarını diledi.

Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik koşullara işaret eden ve önümüzde seçimlerin olmadığı 4 yıl gibi önemli bir zaman diliminin olduğunu dile getiren Ünverdi, şunları kaydetti:

“2023 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ardından 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini de tamamlayan ülkemiz 4 yıllık bu süreci çok iyi değerlendirmelidir.

EKONOMİK OLARAK CİDDİ BİR TÜRBÜLANSTAN GEÇİYORUZ

Maalesef ekonomik olarak toplumun her kesimiyle ciddi bir türbülanstan geçiyoruz. Küresel sorunlar ve ülkemize özgü problemlerimizi göz önünde bulundurarak çözüme dayalı, her alanda atılım sağlayacak adımlar atılmalı ve yapısal reformları hayata geçirmeliyiz. Ekonomi yönetiminin uyguladığı orta vadeli program çerçevesinde mali disiplinden kopmadan düzlüğe çıkabiliriz. Tabi bu kolay bir süreç değil hepimiz için zorlukları var ancak bunu başardığımızda yüksek enflasyon, yüksek kur ve yüksek faiz gibi sorunlarımızın üstesinde gelebiliriz. Bu sayede en büyük beklentimiz olan istikrar, öngörülebilirlik ve güven ortamını tesisi noktasında mesafe katedebiliriz. Depremi yaşamış, zorlukları ve sorumlulukları çok daha fazla olan sanayiciler olarak bizler de üretim, ihracat ve istihdamımızla bu sürece katkı vermeye devam edeceğiz.” 

“Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında yeni yüzyıl hedefleri doğrultusunda, yüksek motivasyonla kadın erkek, geneç yaşlı, toplumun tüm kesimleriyle hızlı bir kalkınma ve büyüme rotasına girmek durumundayız” diyen Adnan Ünverdi, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Dünyanın yeni bir evreye geçtiği bir dönemde stratejik hamlelerle şehirlerimizi ve dolayısıyla ülkemizi teknoloji, bilim, eğitim, kültür gibi her alanda ileriye taşımalıyız. Hepimizin amacı ülkemize hizmet etmek ve daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa etmek. Görüşümüz ne olursa olsun artık seçimler bitti ve el ele verip ülkemiz için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz. Dünyada artık şehirler birbiriyle yarışıyor. Bu yönüyle Gaziantep uyum, birlik ve beraberliğiyle örnek olan rol model bir şehirdir. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde öncü ve örnek olaya devam edeceğiz. Seçim sonuçlarına göre aziz milletimizin teveccühüne mazhar olmuş yöneticilerimizi tebrik ediyor, hayırlı hizmetlerde bulunmalarını temenni ediyorum.”

YILDIRIM’DAN EKONOMİ, EĞİTİM VE HUKUK ALANINDA YAPISAL REFORM ÇAĞRISI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım da sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarını değerlendirdi. Yıldırım, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yerel seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Seçimin demokrasiye yaraşır, barışçıl ve güvenli koşullarda, huzurla gerçekleşmesi mutluluğumuzdur. Yeniden seçilen Gaziantep  Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Sahin’i, İlçe Belediye Başkanlarımızı ve Belediye Meclis Üyelerimizi tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Seçim sürecinin tamamlanmasıyla ülkemizde başta ekonomi olmak üzere; eğitim ve hukuk alanında yapısal reformların gerçekleşeceği bir sürecin  başlamasını diliyorum. Gaziantep Ticaret Odası olarak yerel yönetimlerimizle birlikte Gazişehrimiz için  hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.