Dubai Gulfood 2024’te Gözler Beşler Makarnada

Dubai’de gerçekleştirilen Uluslararası Dubai Gulfood 2024 Yiyecek İçecek Fuarına katılan Beşler Makarna fuarın en fazla ziyaretçi alan stanttı olma özelliğiyle dikkat çekerken farın başarılı geçtiğini ifade eden Beşler Makarna Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Çakmak Türkiye’nin makarna üretiminde lider ülkeler arasında olduğunu ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2024 08:54
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 08:54
Kaynak: Haber Merkezi
Dubai Gulfood 2024’te Gözler Beşler Makarnada

Günlük 300 ton olan üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük makarna üreticileri arasında yer alan Beşler Makarna üretiminin yanı sıra istihdamıyla da ülke ekonomisine büyük katkılar sağlarken ihracatın arttırılması yönündeki çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Uluslararası fuarlarda Türkiye’yi başarıyla temsil eden Beşler Makarna son olarak Dubai Gulfood 2024 Uluslararası Yiyecek İçecek Fuarında yenilikçi ürünleri ve standıyla büyük ilgi gördü.  Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beşler Grup Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Çakmak “Her yıl olduğu gibi bu yılda dünyanın neresinde olursa olsun uluslararası gıda fuarlarına katılarak bir yandan ürünlerimizi tanıtırken diğer yandan sektörümüzde meydana gelen yenilikleri de yakından takip etme şansı yakalıyoruz. Bu yıl Dubai Gulfood 2024 gıda fuarında da standımıza yoğun ilgi gördük. Dünyanın dört bir yanından fuara gelen alım heyetleri yenilikçi ürünlerimizi tanıma imkânı buldu” dedi.

Üretimin Yüzde 95’ini ihraç ediyoruz

Beşler makarnanın üretiminin %95’ini ihraç ettiğini ifade eden Abdullah Çakmak “Beşler Makarna Amerika, Avrupa, Uzakdoğu, Ortadoğu ve Afrika'daki yaklaşık 80’in üzerinde ülkeye önemli ölçüde ihracat gerçekleştirilmektedir. Beşler Makarna, Birleşmiş Milletler Gıda Programı’nın ve Kızılhaç gibi yardım kuruluşlarının gıda tedarikçileri arasında yer almaktadır. Beşler Makarna özellikle katma değeri yüksek olan ürün üretmektedir. Türkiye’de ilk kez kutulu makarna üretimini beşler makarna gerçekleştirmiştir. Ayrıca Türkiye’de Glutensiz Makarna üretimi gerçekleştiren ve bu projeyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak devamettiren tek yerli firma Beşler Makarnadır” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.