Depremzedeleri anlatan Yıkılan Duvarlar filmi dünya çapında finalde

6 Şubat Asrın felakitini anlatan ve depremzedelerin yaşadıklarının konu olarak ele alındığı "Yıkılan Duvarlar" filmi dünya çapında finale kaldı.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 13:36
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 13:36
Kaynak: Haber Merkezi
Depremzedeleri anlatan Yıkılan Duvarlar filmi dünya çapında finalde

6 Şubat Asrın felakitini anlatan ve depremzedelerin yaşadıklarının konu olarak ele alındığı "Yıkılan Duvarlar" filmi dünya çapında finale kaldı. Yönetmen Ezel Avcı'nın yönettiği Yıkılan Duvarlar filmindeki tüm ekibin depremzede olmaları dikkat çekerken 126 ülkeden 3 bin film ile festivale katılım sağlanırken Ezel Avcı'nın yönetmeni olduğu Yıkılan Duvarlar filmi 06 Şubat 2023'te yaşanan yıkıcı depremlerin ardından Ahmet'in duygularına, sevdiklerine ve yaşamına dair hissettikleri anlatılıyor. Deprem sonrasında bir insanın Yabancılaşma ve nice insanın yaşamını kaybetmesiyle birlikte kendi hayatını sorgulayan tarafı anlatılmaktadır. Depremzedelerin yaşadığı acılar, yeterli desteğin bulunamaması, kayıplar ve depremden hemen sonra yaşanan yağmalamalar ile birlikte eve dair anlamlar  tartışılmaktadır.


Deprem sonrası evsiz kalan ve soğuk havada barınma problemi yaşayan onbinlerce insandan bir kısmının sığındığı yer gardaki tren vagonlarıydı. Yaşamını burada sürdürmek zorunda kalan Burcu'nun sevgiye tutunma çabası karşısında hissettiği çaresizliği de filme yansıyan bir diğer konu. 


Uluslararası afet filmi yarışmasına 126 ülkeden 3 bine yakın katılım olurken Ezel Avcı'nın yönettiği Yıkılan Duvarlar ise 8 finalist arasında yer alıyor. Ankara’da gerçekleşecek festivalde ise Yıkılan Duvarlar eseri ilk 8 film arasında 7'si yabancı olmak üzere bu filmler arasında finale kalma başarısını göstererek seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.