Celal Kadooğlu: "Gaziantep Savunması ikinci bir Çanakkale’dir"

Güneydoğu anadolu hububat bakliyat ve yağlı tohumlar ihracatçıları birliği başkanı celal kadooğlu, 25 aralık gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2023 12:18
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2023 12:18
Kaynak: Haber Merkezi
Celal Kadooğlu: "Gaziantep Savunması ikinci bir Çanakkale’dir"

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz" dedi.

Gaziantep Savunmasının tıpkı bir Çanakkale Zaferi gibi tarihimizde önemlibir yeri bulunduğuna dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Kadooğlu, "Düşmana geçit vermeyen Antepliler tıpkı Çanakkale Zaferinde olduğu gibi tarihin akışını değiştirdi, işgalci devletlerin özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı elimizden almaya yönelik hain planlarını geçersiz kıldı. Gerek Çanakkale Zaferi gerekse de GaziantepSavunması, milletimizin birlik ve beraberlik halinde hareket ettiğinde imkansızmış gibi görünen başarıları elde etmesinin mümkün olduğunu göstermesi açısından çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz, az zamanda söner’ şeklindeki sözlerini rehber edindiklerini belirten BaşkanKadooğlu açıklamasının devamında, "Antep, 102 yıl önce düşmana değil açlığa yenildi. O gün açlıkla mücadele eden şehrimiz bugün gıda üretimi ve ihracatında dünyada söz sahibi şehirlerden birisi haline geldi. Bu başarıda emeği olanherkese teşekkür ederken, Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü coşku ve gururla kutluyor ve vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.