Ak Parti'te Kandemir ve Kahtalı istifa edecekler mi?

AK Parti Gaziantep’te şok gelişmeler yaşanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2024 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2024 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
Ak Parti'te Kandemir ve Kahtalı istifa edecekler mi?

Dün basın toplantısı düzenleyerek Şehitkamil İlçe Başkanlığından istifa eden Mehmet Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANINA YANLIŞ ANKET GÖSTERDİLER

Dün düzenlenen basın toplantısında konuşan Mehmet Yılmaz, 31 Mart Yerel Seçimlerinden önce Rıdvan Fadıloğlu’nun aday olmak istemediğini belirtti. Yılmaz, ‘’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış anket sonuçları gösterilerek, Rıdvan Fadıloğlu aday gösterildi. Rıdvan Fadıloğlu’nun ilçemize yaptığı kalıcı ve güzel hizmetleri yok sayamayız.  Kendisine teşekkür ediyoruz. 31 Mart Seçim Takvimi başladığında Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkanlığı için aday olmak istemediğini açıkça ifade etmişti.  Ancak Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan üst kurul toplantısında Genel Merkez, Yerel Yönetimler Başkan adayı ile ilgili gerçek anketi değil, kendi belirledikleri anketi yüksek oranlı anketi Sayın Cumhurbaşkanımıza sundular. Buna rağmen Genel Merkez’in bu kararını saygıyla karşılayıp seçime kadar gece gündüz demeden çalıştık. Tüm çalışmalarımıza rağmen seçmenin ve en önemlisi adayın kendisinin istemediği bir zoraki aday gösterilme süreci, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden olan Şehitkamil’i bile bile kaybetmeye neden oldu.’’ İfadelerine yer vermişti. 

SAHTE ANKETİ KİM YAPTI VE NİÇİN YAPTI?

Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanlış anket gösterildiğini vurgulayarak aday olmak istemeyen Rıdvan Fadıloğlu’nu tekrar aday gösterildiğini söyledi. Yılmaz, Cumhurbaşkanına Gaziantep’teki gerçekler anlatılmıyor diyerek, Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve Koordinatör vekilini sorumlu tuttu. Konuya dair herhangi bir açıklamada bulunmayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve  Gaziantep İl Koordinatörü Hakan Kahtalı’nın bu iddialara nasıl cevap verecekleri ise merak ediliyor.

KANDEMİR VE KAHTALI İSTİFA EDECEKLER Mİ?

Dün yönetimiyle birlikte istifa eden Mehmet Yılmaz, Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veren kişileri de istifaya çağırdı. Yılmaz, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımız ülke içinde ve dışında bu kadar sorunla mücadele ederken, bazı Genel Merkez yetkililerin hala daha ve parti tabanı ile ilgili gerçekleri Cumhurbaşkanımıza doğru ve olduğu gibi aktarmayarak en büyük kötülüğü yapıyorlar. Bunu dün yapılan mülakatta çok daha net gördüm. Parti tabanının hızla kaymasına bile bile müsaade ediyorlar. AK Parti tabanının bir sesi olarak istifa kararı aldım. Umarım bu istifam 31 Mart Yerel seçimlerindeki kayıplarımızın ana sorumluları olan Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanına örnek olur da Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek adına görevlerinden istifa ederler.’’ dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.