Ekonomi artık onlara emanet!

Külliye'deki toplantıda enflasyonla mücadele konusu ele alındı. Toplantının en dikkat çeken isimleri ise Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleşen toplantıya, ekonomi koordinasyon kuruluna bağlı olan bakanlıkların ve kurumların başkanları da katıldı. Bu toplantıyla birlikte, ekonominin yönetimi ve gelişimi konusunda büyük sorumluluklar üstlenildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2023 12:44
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2023 12:44
Kaynak: HABER MERKEZİ
dogushaberajansi.com
Ekonomi artık onlara emanet!

ŞİMŞEK VE ERKAN DA TOPLANTIDA

Katılanların arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri yer aldı. Tüm gözler ise ekonomide dümene geçen Mehmet Şimşek ile Hafize Gaye Erkan'daydı.

[Ekonomi artık onlara emanet! Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan ilk toplantıda kameralara böyle yansıdı]

ENFLASYONLA MÜCADELE GÖRÜŞÜLECEK

Toplantıda, ekonomide son dönemde yaşanan gelişmeler ile enflasyonla mücadelede atılacak adımların ele alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz toplantının ardından açıklama yapacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.