BUSEMİN İNCİSİ FISTIKÇILAR KOOPERATİFİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ticaret hayatını olumlu etkileyecek ve istihdamı arttıracak Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) inşaatın prefabrik kısmında sona gelindi. Antep Fıstığı Yapı Kooperatifi Başkanı Hızır Arıkök, “Gaziantep'te esnafımız rahat bir nefes alacak” diye açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2023 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2023 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
BUSEMİN İNCİSİ FISTIKÇILAR KOOPERATİFİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 31 Mart 2019 Mahalli Seçimleri öncesinde açıkladığı Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM) Projesi’nde inşaatın prefabrik kısmı çalışmalarında sona gelindi.

Fıstıkçılar, gıda toptancıları, nakliyeciler, baharatçılar ve TIR dorsecileri tek bir merkezde toplayacak olan BÜSEM’de esnafta yapılan projeden memnun. Esnafın takdirini toplayan ve övgüyle bahsettikleri BÜSEM’de sınırlı sorumlu Antep Fıstığı İhtisas Organize Sanayi Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi Başkanı Hızır Arıkök ile yapılan anlaşma neticesinde inşaatın prefabrik kısmının bittiği müjdesi geldi.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Fıstıkçılar Kooperatifi Başkanı Hızır Arıkök, yapmış olduğu açıklamada; “Yapılan inşaatın prefabrik kısmı MV Prefabrik A.Ş. ile anlaşmamız zamanında ve gününde bitmiştir” müjdesini vererek, “Esnafımıza hayırlı olsun. İnşaatımız 400 dönüm arazi üzerine inşa edilmektedir. Gaziantep'te esnafımız rahat bir nefes alacak. Trafik rahatlayacaktır. Bu projenin mimari Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin hanımefendiye, Gaziantep'e böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

FISTIKÇILAR SİTESİNDEN SONA GELİNDİ

Arıkan, “Mv Prefabrik A.Ş. Narlı – Pazarcık yolu üzerinde kurulmuş olup Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya gibi bölgenin üç büyük iline hitap edecek şekilde merkeze konumlandırılmıştır.  55.000 m2 alan üzerinde kurulu olan Mv Prefabrik A.Ş.  ve Fıstıkçılar Sitesi Kooperatifi arasında 2021 yılında sözleşmesi imzalanan ve 2021 Mayıs ayında montajına başladığımız fıstıkçılar sitesinden sona gelinmiş bulunmaktadır. MV Prefabrik A.Ş. tarafından fıstıkçılar sitesi projesine uygun olarak inşa edilmiştir. Fıstıkçılar sitesi toplam alanı 171.000 m² olup proje  3 tip bloktan oluşmaktadır. Yapıların çözümünde, kullanım durumu göz önünde bulundurularak arakat yükleri 1 ton/m2 olarak hesaplanıp 3 ve 4 katlı yapılar inşa edilmiştir. Mv Prefabrik A.Ş. firması ülkemizde oluşan fahiş fiyat artışlarına rağmen finansal gücünü kullanarak işi hızlı ve eksiksiz bir şekilde teslim etmiştir. MV Prefabrik’ e teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.